Отборите на Левски и Крумовград направиха 0:0 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. През първото полувреме чистите голови положения бяха рядкост. В 40-ата минута пък "сините" останаха с човек по-малко след директен червен картон на Патрик-Габриел Галчев.

През второто полувреме Левски отново бе отборът, който създаде повече положения, въпреки че бе с човек по-малко, но гол така и не падна. Това сложи край на победните серии и на двата тима, като и Крумовград, и Левски имаха пет поредни победи в шампионата.

"Сините" остават четвърти с 45 точки, докато Крумовград е осми с актив от 34 пункта.

start-photo.bg
57 снимки

Още във 2-ата минута Левски си спечели корнер. Патрик-Габриел Галчев опита любопитно изпълнение, намирайки със силно подаване Марин Петков на границата на пеналтерията. Вторият пък шутира от въздуха, но ударът му бе блокиран.

120 секунди след това Крумовград на свой ред атакува опасно, Октай Юсеин проби по фланга и намери Серкан Юсеин на границата на наказателното, но той не успя изобщо да нацели топката и тя излетя високо нагоре. Пламен Андреев улови без проблеми.

В 9-ата минута "сините" изпълниха заучено пряк свободен удар, при което Джавад ел Джемили подаде към Асен Митков, а той стреля точно. Шутът му обаче не затрудни Янко Георгиев, който спаси.

Пет минути по-късно Янко Георгиев не успя да улови топката, след като излезе да пресече центриране на Галчев към Рикардиньо. Това доведе до хаос в пеналтеирята на гостите и удар от страна на Марин Петков, който обаче мина встрани от целта.

В 25-ата минута удар от дистанция на срещна ръката на противников играч, което накара Ивайло Ненков да отсъди пряк свободен удар. Марин Петков изпълни, но право в стената.

Левски остана с човек по-малко в 40-ата минута. Патрик-Габриел Галчев изгуби топката от Патрик Луан, след което го фаулира като последен защитник. Главният съдия Ивайло Ненков не се и замисли и изгони бранителя на домакините.

В продълженията на първата част Фабио Лима нахлу в наказателното и шутира, но от малък ъгъл ударът му не успя да притесни стража на Крумовград.

И двамата треньори погледнаха към смените за началото на второто полувреме. Николай Костов вкара Евертон Бала, който прави дебют за Левски. В 49-ата минута пък Димитър Тонев шутира от въздуха, след като центриране от ъглов удар стигна до него на ръба на пеналтерията. Неговото изпълнение обаче бе доста неточно.

Пет минути след това Ел Джемили получи отляво, след което намери свободния Цунами. Той завъртя добре топката към вратата на Крумовград, но Янко Георгиев успя да избие. Левски продължи да натиска, въпреки че бе с човек по-малко и това доведе до нова възможност - този път пред Рикардиньо. Нападателят потърси далечния ъгъл с удар по земя, но неговото изпълнение бе неточно.

В 59-ата минута гостите на свой ред създадоха по-опасна атака, която завърши с изстрел на Момчил Цветанов, който обаче прелетя над напречната греда.

Седем минути по-късно Джавад ел Джемили задържа извън наказателното поле на гостите, след което опита нещо като центриране, което обаче се оказа сериозна опасност за Янко Георгиев, който само изгледа топката. Тя пък срещна десния страничен стълб на вратата и излезе.

Левски имаше сериозни претенции за дузпа, след като удар на Асими Фадига рикошира в краката на един противников играч, а след това срещна и ръката на Божидар Кацараов. Ивайло Ненков изчака проверката на ВАР, но в крайна сметка поднови играта без наказателен удар за "сините".

В 86-ата минута Левски отново създаде опасност пред вратата на Янко Георгиев. Вратарят излезе напред, за да боксира центриране от пряк свободен удар, но не се справи убедително. Топката стигна до Карлос Охене, който опита с акробатично изпълнение да вкара. Само че ударът му не бе точен, а и липсваше нужната сила в него.

FT / Левски - Крумовград 0:0

Съставите на двата отбора:

Левски: 1 Пламен Андреев, 5 Келиан ван дер Каап, 6 Цунами, 7 Фабио Лима, 8 Карлос Охене, 9 Рикардиньо, 10 Асен Митков, 11 Джавад Ел Джемили, 22 Патрик-Габриел Галчев, 33 Хосе Кордоба, 88 Марин  Петков

Резерви: 99. Иван Андонов, 17. Евертон, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 23. Патрик Мислович, 24. Хоакин Фернандес, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига

Старши треньор: Николай Костов

Крумовград: 1 Янко Георгиев, 44 Божидар Кацаров, 5 Матей Шимич, 18 Клайдер Машедо, 2 Джуниет Али, 91 Вячеслав Велев, 8 Ренан Арияш, 77 Октай Юсеин, 23 Димитър Тонев, 10 Серкан Юсеин, 17 Патрик Луан Дос Сантош

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 4. Лукас Сантана, 30. Жан Пехливанов, 13. Диего Рапосо, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 3. Калоян Пехливанов, 7. Момчил Цветанов, 31. Юго Озе

Старши треньор: Станислав Генчев