Възходът на Пирин продължи с класическа победа над Ботев във Враца. Двубоят беше от 24-ия кръг на efbet Лига. Точни за „орлетата” бяха Преслав Йорданов (33-дузпа), Спас Георгиев (38) и Станислав Манолев (57).

Врачани можеше да се върнат в мача в началото на втората част, но влезлите като резерви Мохамед Бентахар и Карлос Со направиха фрапантни пропуски.

С успеха Пирин събра 27 точки и заема 10-о място, докато Ботев е предпоследен с 19 точки, след като вече се намира в серия от пет загуби.

lap.bg
18 снимки

Първата възможност пред един от двата отбора беше в актива на домакините. В 4-ата минута защитата на "орлетата" не се ориентира добре, което позволи на Антон Фасе да стреля от малък ъгъл, но топката срещна гредата. Три минути след това Ботев получи право да изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на гостите, но Юлиан Ненов стреля в стената, след което при добавката прати топката в аут.

Двата отбора опитваха да се надлъгват на трудния терен във Враца, но трудно създаваха нещо опасно пред една от двете врати. В 27-ата минута многоходова атака на "зелените" завърши с удар на Диего Фераресо, който не затрудни Янко Георгиев.

В 30-ата минута главният рефер Станимир Тренчев спря играта, след като получи сигнал от своите асистенти във ВАР за потенциална игра с ръка на Диего Фераресо след центриране от корнер на Антон Карачанаков. Съдията изгледа ситуацията на повторение и посочи бялата точка. Зад топката застана Преслав Йорданов, който с мощен удар в десния ъгъл вкара за 0:1.

В 35-ата минута Фасе получи пред наказателното поле, отвори си коридор за стрелба, но Георгиев не се затрудни.

Две минути след това "орлетата" удвоиха аванса си. Карачанаков догони една топка отляво и намери Стилиян Николов. Той отправи тежък удар от около 25 метра, Костов успя да боксира, а защитата пред него забрави за Спас Георгиев, който овладя и от няколко метра вкара за 0:2.

В 41-ата минута пред Йорданов се откри отличен шанс да сложи край на интригата в срещата. Нападателят засече с глава центриране на Спас Георгиев, но стреля опасно над вратата.

В началото на втората част Манолев стигна до наказателното поле и намери Красимир Станоев, който си нагласи топката и шутира, но Костов се отличи с добра намеса. В 50-ата минута Ненов проби отдясно и намери непокрития Мохамед Бентахар. Алжирецът от няколко метра отправи удар, който Янко Георгиев успя да избие. Само две минути след това врачани отново бяха близо до намаляване на резултата. Ненов центрира отдясно, а Занев в опита си да изчисти топката я прати в гредата. Кълбото попадна в Карлос Со, който от два метра стреля над вратата.

Натискът на "зелените" продължи. В 54-ата минута Со отправи удар с глава, но опасно над вратата. Четири минути след това Пирин реши всичко в мача. Манолев получи от Станоев, нагласи си топката и с брилянтен удар в десния ъгъл от около 25 метра матира Костов за трети път.

В 66-ата минута Ботев получи нова възможност да изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но отново Ненов стреля в стената. Десет минути по-късно шут на Фасе излезе в аут. В 81-ата минута Фасе проби отляво и центрира остро, а в опита си да изчисти Занев можеше да прати топката в собствената си врата, но Георгиев внимаваше и улови.

В 82-ата минута след шут на Фераресо, топката рикошира в игра на гостите и мина опасно покрай вратата. Пет минути след това Слави Костов овладя на гърди центриране на Дюлгеров, след което опита майсторски удар със странична ножица, но се подхлъзна на лошия терен и прати топката покрай вратата.

Ботев Враца - Пирин Благоевград 0:3

0:1 Преслав Йорданов (33-дузпа)

0:2 Спас Георгиев (37)

0:3 Станислав Манолев (58)

Ботев: 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев /к/, 22. Диего Фераресо, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски, 17. Чавдар Ивайлов (46 - 20. Мохамед Бентахар), 15. Мирослав Маринов (46 - 9. Карлос Со), 94. Юлиан Ненов, 14. Антон Фасе

Резерви: 33. Христо Георгиев, 20. Мохамед Бентахар, 9. Карлос Со, 24. Стефан Гаврилов, 2. Валери Христов, 3. Луис Фелипе, 11. Виктор Василев

Треньор: Даниел Моралес

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (71 - 26. Иван Тасев), 31. Красимир Станоев (88 - 23. Ивайло Тодоров), 5. Николай Бодуров /к/, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов (78 - 29. Станислав Костов), 17. Спас Георгиев (88 - 20. Даниел Иванов), 11. Станислав Манолев (71 - 73. Венцислав Бенгюзов), 14. Стилиян Николов, 6. Юлиан Попев

Резерви: 1. Марио Кирев, 73. Венцислав Бенгюзов, 29. Станислав Костов, 20. Даниел Иванов, 26. Иван Тасев, 8. Орлин Старокин, 23. Ивайло Тодоров

Треньор: Радослав Митревски

Ж.к: Станислав Манолев (Пирин)

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Христо Ботев", Враца