Пирин Благоевград победи Ботев Враца с 2:1 в приятелска среща, изиграна на стадион „Христо Ботев“.

Пирин поведе в 17-ата минута, когато се възползва от груба грешка в защитата на домакините. Луис Суарес загуби топка в опасна позиция срещу Владимир Медвед, който секунди по-късно бе фаулиран от вратаря Красимир Костов. Ботев бе наказан с дузпа, която бе реализирана от капитана Красимир Станоев.

LAP.bg
16 снимки

Мирослав Маринов изравни за Ботев минута преди полувремето с далечен удар, но Пирин си върна преднината четири минути след началото на втората част. Борис Тютюков получи топката на голова позиция и бе точен за крайното 2:1 в полза на гостите.

Съставите на двата отбора:

Ботев Враца:- Красимир Костов (46–Федерико Бариос), Браян Мендоса (72–Петър Кепов), Луис Филипе Соарес (72–Мартин Кавдански), Меси Биатумусока (72–Петко Ганев), Диего Фераресо (72–Цветослав Поповчев), Антонио Георгиев (72–Пламен Петров), Стефан Гаврилов (46–Чавдар Ивайлов), Клери Сербер (72–Крсимир Тодоров), Мирослав Маринов (72–Мартин Атанасов), Митко Панов (46–Том Рапнуи), Браян Переа (72–Митко Панов)

Пирин Благоевград: Максим Ковальов (46–Янко Георгиев), Илкер Будинов, Христофор Хубчев (68–Мартин Бачев), Вячеслав Велев (60–Сандер Ван Лой), Андрей Йорданов (46–Александър Дюлгеров), Венцислав Бенгюзов (61–Славчо Шоколаров), Красимир Станоев, Мартин Смоленски, Владимир Медвед (66–Марсел Бибишков), Иван Тасев, Борис Тютюков.