Пирин стартира пролетния дял в efbet Лига с победа. „Орлетата” се справиха с 2:1 у дома с Локомотив София. Двубоят беше изключително равностоен, като беше решен от грешките в отбрана на гостите. В 7-ата минута Христофор Хубчев откри след изпълнение на корнер, а в 66-ата минута Петър Занев удвои след нов ъглов удар. В 70-ата минута Октавио с фантастично изпълнение от около 25 метра върна столичани в мача, но за повече те нямаха сили.

С успеха Пирин събраха 19 точки и изпревариха днешния си съперник, който е със същия брой точки в актива си.

Двата тима изиграха двуостър мач, в който нито един нямаше превес. Станислав Костов на два пъти удари гредата, като в една от ситуациите беше в засада. В края на срещата Янко Георгиев трябваше да се намесва след бомбен шут на Дейвид Малембана.

Антон Узунов
63 снимки

Още във 2-ата минута Симеон Славчев се озова на стрелкова позиция. Халфът получи топката в наказателното поле от тъч, завъртя се и с фалцов удар потърси далечния ъгъл, но стреля в аут. Пирин отговори с шут от малък ъгъл на Спас Георгиев, който не затрудни Александър Любенов.

"Орлетата" поведоха в 7-ата минута. Тогава Антон Карачанаков центрира от корнер, а Христофор Хубчев беше оставен непокрит на близката греда и с глава не остави шансове на вратаря.

В 14-ата минута Славчев отново беше близо до гол. Халфът се справи с Манолев и Дяков отдясно, отвори си коридор за стрелба пред наказателното поле, но стреля опасно покрай вратата. Малко след това Пинсон опита удар от далечна дистанция, но не затрудни Янко Георгиев.

В 29-ата минута Станоев опита да изненада Любенов с шут от на 25 метра, но стражът на "железничарите" беше на мястото си. В края на първата част се получи разбъркване след центриране от пряк свободен удар. Топката попадна в Манолев, който отправи удар по земя, но покрай вратата.

В 55-ата минута гол на Пирин беше отменен заради засада. Спас Георгиев получи извеждащ пас от Манолев, успя да преодолее Любенов и от малък ъгъл насочи във вратата. Оказа се обаче, че фланговият нападател на домакините е бил зад отбраната на гостите, а ВАР потвърди решението на страничния съдия след близо 3 минути разглеждане на ситуацията.

В 65-ата минута домакините организираха много опасна атака. Костов получи пред наказателното поле и намери Карачанаков отляво. Крилото пусна успореден пас към Манолев, но Орачев успя да го изпревари и изби в корнер. След неговото изпълнение Дюлгеров на близката греда продължи за Петър Занев, който с глава матира Любенов за 2:0.

Минута по-късно Дюлгеров изведе Костов сам срещу вратаря. Нападателят преодоля вратаря на Локомотив, но вместо във вратата, прати топката в гредата. В ситуацията имаше и засада.

В 70-ата минута Октавио върна "железничарите" в мача. Бразилецът получи топката на около 30 метра от вратата, справи се със съперник, напредна и с хубав удар прати кълбото в горния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

Столични бяха по-активният отбор, след като върнаха едно попадение. В 76-ата минута Илия Димитров отправи коварен удар от границата на наказателното поле, но Георгиев успя да се справи. Минута по-късно Костов удари нова греда. Крачунов не успя да избие центриране на Манолев отдясно. Топката попадна в голмайстора на "орлетата", който от десетина метра стреля в лявата греда.

В 82-ата минута Карачанаков отправи тежък удар от пряк свободен удар, но Любенов успя да избие. Три минути по-късно Славчев подаде към Пинсон пред наказателното поле. Крилото се справи със съперников футболист и отправи силен удар, който беше блокиран.

В 88-ата минута Дейвид Малембана получи от Орачев и с бомбен шут от около 25 метра принуди Янко Георгиев да прави спасяване. Стражът първоначално изпусна топката след снаряда на защитника от Мозамбик, но след това успя да улови.

Пирин - Локо Сф 2:1

1:0 Христофор Хубчев (7)

2:0 Петър Занев (66)

2:1 Октавио (70)

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31, Красимир Станоев (90 - 8. Орлин Старокин), 5. Николай Бодуров (58 - 6. Юлиян Попев), 3. Петър Занев,18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов (79 - 20. Даниел Иванов), 45. Христофор Хубчев

Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Даниел Иванов, 6. Юлиян Попев, 8. Орлин Старокин, 26. Иван Тасев, 15. Мариян Вангелов, 23. Ивайло Тодоров

Треньор: Радослав Митревски

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 2. Стойчо Атанасов, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов (82 - 14. Дейвид Малембана), 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков (62 - 9. Илия Димитров), 58. Октавио, 93. Върджил Пинсон

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 22. Владимир Семерджиев, 14. Дейвид Малембана, 9. Илия Димитров, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 19. Иван-Йоанис Атанатос

Треньор: Иван Колев

Ж.к. Николай Бодуров, Хрисфор Хубчев, Спас Георгиев (Пирин); Октавио, Върджил Пинсон, Стойчо Атанасов, Мики Орачев (Локо Сф)

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Христо Ботев"