Пирин победи с 1:0 Крумовград в мач от 10-ия кръг в efbet Лига. Ценните три точки донесе Венцислав Бенгюзов с гол от дузпа в добавеното време на първата част. Съдията Васил Минев, който дебютира в елита, посочи бялата точка след проверка с ВАР. Четвърт час преди края Крумовград пропусна да изравни също от дузпа, отсъдена с помощта на ВАР. Вратарят Максим Ковальов спаси изстрела на Алекс Колев и запази втората победа за Пирин от вачалото на сезона.
Гостите влязоха по-активно в срещата и играта се водеше предимно в половината на Пирин, но до сериозни опасности пред вратата на Максим Ковальов в първите 10 минути не се стигна. Единствено Серкан Юсеин пробва изстрел от дистанция, при който обаче топката излезе в аут. Изключително лошият терен в Благоевград затрудняваше и двата отбора, а първи от него се "опари" Алекс Колев. При опита му да шутира в 12-ата минута топката отскочи странно и нападателят на Крумовград за малко да прехвърли стадиона.

Първият голов шанс бе за Пирин и дойде в 21-ата минута. Калоян Пехливанов не се справи с дълго подаване към Юго Комано и французинът излезе очи в очи с Янко Георгиев. Нападателят обаче не успя да преодолее стража на гостите, който предвидлимо скъси дистанцията между двамата. Две минути след това Вячеслав Велев проби отдясно и центрира към Китан Василев, който обаче с глава стреля слабо в ръцете на Ковальов.

Пирин Крумовград статистика

източник: sofascore.com

Половин час след началото на двубоя феновете на Пирин изненадващо започнаха да обиждат вратаря на гостите Янко Георгиев, който миналия сезон игра в Пирин. Той обаче не им остана длъжен и и отговори с неприличен жест.

Пирин стигна до гол в добавеното време на първото полувреме, когато реферът Васил Минев с помощта на ВАР, отсъди дузпа за Пирин. Александър Георгиев настъпи много грубо по десния глезен Аймен Суда в наказателното поле и първоначално съдията не посочи бялата точка. След като бе привикан да преразгледа ситуацията обаче Минев не само че промени първоначалното си решение, но вдигна жълт картон на Георгиев. Опитният Венцислав Бенгюзов реализира дузпата, пращайки топката в обратния ъгъл на избрания от Янко Георгиев - 1:0.

Втората част започна с една промяна в състава на гостите - Джунейт Али влезе на мястото на Китан Василев. Именно резервата бе най-близо до гол в 63-ата минута, след като отклони центриране на Рапосо в наказателното поле, но за късмет на Пирин топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Четвърт час преди края съдията Васил Минев свири дузпа и за Крумовград след намесата на ВАР. След изпълнение на тъч, топката стигна до наказателното поле на Пирин, където топката удари Андрей Йорданов дясната ръка. Първоначално реферът подмина ситуацията, но след като бе извикан от Георги Кабаков да разгледа ситуацията на монитора, посочи бялата точка. Зад топката застана Александър Колев, а силният му шут бе избит с крак от Максим Ковальов. Нападателят на Крумовград опита да направи добавка, но вратарят на Пирин отново се намеси отлично, а след това бе фаулиран.

В последните минути играта се накъса от многото смени и в двата отбора. Гостите пък явно бяха разколебани от пропуска на Алекс Колев и не успяха да застрашат вратата на Пирин.

ПИРИН - КРУМОВГРАД 1:0