Отборът на Левски се наложи с минималното 1:0 над Спортист Своге в последна контрола преди подновявнето на efbet Лига. Единственото попадение в мача падна в 9-ата минута и бе дело на Найджъл Робърта.

Антон Узунов
62 снимки

Домакините получиха добра възможност за обстрел на противниковата врата още в първата минута, когато бе извършено нарушение срещу Здравко Димитров. Самият Димитров изпълни свободния удар, но топката прелетя високо над вратата на Спортист.

"Сините" поведоха в 9-ата минута, когато Насиру Мохамед овладя дълъг пас и свали топката за Найджъл Робърта, който с мощен шут от границата на наказателното поле матира Кунчев за 1:0.

Натискът на Левски продължи и след нова скоростна атака каращият проби Луи Нганиони центрира към Мартин Петков, който се извиси в наказателното поле и се прицели към вратата на Спортист, но ударът му бе извън очертанията.

Действието се пренесе изцяло в половината на Спортист и след 23 минути игра авансът на "сините" можеше да е двоен, но Ивайло Найденов нацели левия стълб на вратата на Кунчев. Последва добро центриране на Здравко Димитров, след което Насиру Мохмед чукна топката, но Кунчев улови.

До края на първата част Левски имаше още няколко добри акции в нападение, но не се стигна до нищо опасно за гостите.

Втората част започна със 7 промени в състава на "сините". На терена се появиха Николай Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Начо Монсалве, Симеон Славчев, Илия Юруков, Дилън Джордж и Матео Стаматов.

След около час игра Матео Стаматов имаше възможност да удвои аванса на своя отбор, но ударът му бе неточен. Малко след това Патрик-Габриел Галчев отправи топовен изстрел към вратата на Спортист, но и той не бе в очертанията.

В 68-ата минута Марин Петков се измъкна добре от противниковата защита и подаде към Галчев, който шутира, но топката рикошира в бранител на "шоколадите". Малко по-късно Симеон Славчев и Матео Стаматов комбинираха добре помежду си, последният подаде към току-що влезлия от пейката Валери Божинов, но ударът му прелетя над вратата.

В последните минути на срещата гостите заиграха по-силно, но така и не успяха да изпратят топката във вратата на "сините".

Така, с мисъл за по-силен втори полусезон, следващата неделя от 17:00 часа Левски посреща Монтана в първи мач от подновяването на шампионата.

Левски - Спортист Своге  КР 1:0
1:0 Найджъл Робърта 9'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 1. Звонимир Никулич, 6. Ивайло Найденов, 3. Живко Атанасов, 5. Ребин Сулака, 15. Луи Нганиони, 4. Мартин Райнов (к), 28. Тома Даске, 11. Здравко Димитров, 18. Насиру Мохамед, 79. Мартин Петков, 17. Найджъл Робърта

Треньор: Славиша Стоянович

Спортист Своге: 1. Стефано Кунчев, 80. Мартин Михайлов, 3. Борислав Стойчев (к), 4. Иво Харизанов, 20. Ваньо Иванов, 21. Ивайло Михайлов, 17. Галин Ташев, 22. Кристиян Кочилов, 10. Айкут Рамадан, 8. Владислав Цеков, 18. Деян Христов

Треньор: Ивайло Василев

Съдия: Станимир Тренчев
Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", София