Гръцкият гранд Панатинайкос победи с 1:0 третия в efbet Лига ЦСКА 1948 в контрола, играна в Австрия. Проверката бе последна за „червените“ от подготвителния им лагер.

Единственото попадение за „детелините“ бе дело на Димитриос Калоскамис в 38-ата минута. Младокът вкара за „зелените“ от непосредствена близост след остро центриране на Бернард отдясно.

Бистришкият тим приключва летния си камп в Словения (контролите бяха играни в Австрия) с негативен баланс - една победа срещу Сепси, едно равенство срещу Марибор и две загуби (от Динамо Загреб и днешната от Панатинайкос).

За ЦСКА 1948 предстои още един спаринг, но на гръцка земя. След няколко дни столичани гостуват на Арис в Солун, което е и последният неофициален двубой за тима на Атанас Рибарски преди първия кръг в efbet Лига.

Срещата започна в неособено високо темпо и без опасни ситуации. Осем-девет минути след началото се получи сериозно пререкание между играчите на двата отбора след единоборство между Антонио Вутов и Рубен Перес.

Първата голова ситуация бе пред вратата на гърците - Карагарен проби много добре отдясно и опита пас към точката на дузпата, където бе Йосков. Топката обаче бе изчистена от бранител в ъглов удар. От корнера Елитон засече с глава, но не намери вратата.

ПАО реагира като попарен - още в следващата атака Бернард стреля много опасно, но топката мина до дясната греда на Наумов. В 28-ата минута Лодигин едва не допусна сериозна грешка, след като бе позволи да бъде пресиран до самия край от Йосков. При опита си за подаване вратарят уцели нападателя, но за негово щастие, топката отиде в аут.

60 секунди по-късно поредно центриране от десния фланг бе овладяно от Клайнхайслер в наказателното поле, но Гурища се намеси добре и не позволи на унгареца да стреля.

Малко преди края на полувремето резултатът бе открит. Бернард проби много добре по десния фланг и отправи остро центриране в малкия пеналт, където Наумов се размина с топката, но 18-годишният Калоскамис засече с глава отблизо за 0:1.

В първите 15-20 минути от второто полувреме двата отбора не успяха да стигнат до чисто положение, като играта се развиваше в по-голяма част от времето в центъра на терена, а Панатинайкос владееше преимуществено топката.

18 минути преди изтичането на редовното време Пишчевич изскочи на първа греда и стреля с глава, но не улучи гръцката врата. Минута по-късно Кирилов навлезе от лявото крло към центъра и си освободи място за шут, но и той не бе достатъчно точен.

FT / ЦСКА 1948 - Панатинайкос 0:1

0:1 Димитриос Калоскамис 38`

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Ерденис Гурища, Симеон Петров, Елитон, Том Рапнуи, Емил Ценов, Ивайло Чочев, Бирсент Карагарен, Антонио Вутов, Педриньо, Валентин Йосков

Треньор: Атанас Рибарски

Панатинайкос: Юрий Лодигин, Хуанкар, Барт Шенкевелд, Йоргос Вагианидис, Елтон Фикай, Рубен Перес, Димитриос Калоскамис, Бернард, Ласло Клайнхайслер, Даниел Мансини, Андраж Спорар

Треньор: Иван Йованович