Столичният Левски и новакът във Втора лига Левски Лом, воден от Емил Велев-Кокала, завършиха 1:1 в контролна среща на помощния терен на стадион "Георги Аспарухов". Андон Гущеров изведе гостите напред (13), съотборникът му Николай Христов (44) си вкара автогол в опита си да избие силен удар на Здравко Димитров.

Очаквано мачът започна с по-активна игра на домакините и още във 2-ата минута центриране на Галчев отдясно  затрудни вратаря Вълков, който се справи от втория си опит. Напористият Галчев внесе отново напрежение в наказателното поле на гостите 4 минути по-късно, но този  път стражът на тима от Лом беше далеч по-стабилен. В 10-ата минута столичани отправиха и първия си точен удар. Центриране на Здравко Димитров отляво бе засечено от Мартин Петков, но право в ръцете на Деян Вълков.

Изненадващо Левски Лом първи стигна до гол. В 13-ата минута продължителна атака завърши с центриране на Цеков към непокрития Андон Гущеров, който с десния крак от въздуха откри резултата - 0:1. Попадението сложи край на серията от над 3 часа "суха" мрежа за 16-годишния вратар Пламен Андреев.

Гостите можеха да вкарат и втори гол в 24-ата минута след ново отлично центриране на Цеков от десния фланг, но ударът с глава на Мариян Огнянов мина над вратата. Играта бе прекъсната в 30-ата минута заради тежък сблъсък във въздушно единоборство между Христофор Хубчев и крилото на гостите Георги Цеков. Главата на левия бек на домакините се оказа по-здрава и той се върна на терена, но футболистът на Левски Лом бе заменен от Пиер Пиеров.

Отново футболистите на новака във Втора лига бяха близо до попадение в 39-ата минута, след като Мариян Огнянов отправи хубав диагонален шут. Вратарят Андреев обаче внимаваше и улови топката.

Минута преди почивката Левски стигна до изравняване. Здравко Димитров шутира силно от границата на наказателното поле, а капитанът на гостите Николай Христов в опита си да избие топката с глава, я отклони в собствената си врата - 1:1.

В заключителните секунди на първата част Здравко Димитров проби отляво и подаде към Марин Петков, който стреля без забавяне, но ударът му беше блокиран от Раиф Мурадов.

Второто полувреме започна със страховит удар в 51-ата минута на Петрик-Габриел Галчев, който обаче не намери вратата на гостите. В 63-ата Мартин Петков опита без успех да изненада вратаря Вълков, а в следващата минута Билал Бари стреля неточно с глава.

20-ина минути преди края в игра влезе Андриан Краев, който преди месец претърпя операция и пропусна началото на подготовката. Отлична изява на Деян Вълков в 76-ата минута не позволи на "сините" да направят пълен обрат. Капитанът Симеон Славчев с красив удар от въздуха принуди стража на гостите да се разпъне и да избие с една ръка. Секунди след това Георги Александров също беше близо до попадение, след като засече с глава центриране от корнер, но защитник изби пред голлинията.

В последните минути удари от дистанция пробваха Георги Александров и Марин Петков, но мерникът им изневери. Минута преди края Здравко Димитров се самоконтузи в опита си да спре контраатака на съперника. Той нарани глезена си и излезе от терена. Докато му беше оказвана медицинска помощ, реферът Станимир Тренчев свири край на мача.

ЛЕВСКИ - ЛЕВСКИ ЛОМ 1:1

0:1 Андон Гущеров (13)
1:1 Николай Христов (44-автогол)

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, 22. Партик-Габриел Галчев, 8. Симеон Славчев (к), 41. Георги Александров, 31. Христофор Хубчев, 6. Ивайло Найденов, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Резерви: 12. Николай Кръстев, 24. Томислав Папазов, 30. Димитър Андонов, 33. Денис Динев, 34. Антоан Стоянов, 89. Андриан Краев

Треньор Живко Миланов

ЛЕВСКИ ЛОМ: 1. Деян Вълков, 7. Георги Цеков, 20. Раиф Мурадов, 11. Васил Сапунджиев, 15. Лъчезар Георгиев, 4. Николай Христов (к), 22. Цвети Неделчев, 21. Мариян Огнянов, 8. Даниел Кутев, 9. Андон Гущеров, 18. Ваньо Иванов

Резерви: 12. Иван Ризов, 2. Алекс Георгиев, 16. Никола Петров, 13. Рачо Рачев, 19. Мартин Динов, 14. Кристиян Апостолов, 17. Пиер Пиеров, 6. Гален Ненов, 10. Деян Иванов