Отборът на Левски загуби в първата си контрола от словенския Домжале с резултат 1:2 по време на лагера в хърватския град Умаг. В 23-ата минута Марин Петков откри за "сините", но с попадения на Матей Подлогар в 77-ата и Габер Доброволич в 79-ата минута словенците стигнаха до пълния обрат.

Столичани изиграха отлично първо полувреме, като можеха да вкарат и още няколко попадения. "Сините" контролираха развоя на срещата и през втората част, но само в рамките на две минути те допуснаха пълен обрат. В основата на това бяха и двете груби грешки на новия вратар Звонимир Микулич. Треньорът на Левски Славиша Стоянович даде шанс за изява на почти всички футболисти, които тренират пълноценно с отбора.

"Сините" ще останат в Хърватия до 3 февруари, като тимът ще изиграе още 4 контроли – срещу Подбескидзе, Копер, Олимпия и Сараево.

Офциален сайт на Левски - levski.bg
14 снимки

"Сините"стартираха двубоя настървено и се настаниха бързо в половината на своя противник, като Найджъл Робърта отправи първия изстрел към някоя от двете врати, но бе блокиран.

В осмата минута Левски имаше чудесен шанс да открие, след като Робърта притисна бранител на Домжале, който не успя да върне по най-добия начин към вратаря си Сорчан. Стражът обаче също не успя да избие добре топката, която попадна на крака Марин Петков, който стреля, но Сорчан успя да го блокира.

Първите 15-ина минути преминаха под диктовката на "сините", които пресираха добре словенците и не им оставяха много шансове за атаки.

В рамките на една минута Домжале изпълниха три корнера, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред Николай Михайлов.

В 20-ата минута словенците организираха добра атака отляво, но "сините" успяха да се справят.

Две минути по-късно Илия Юруков проби отлично отляво в наказателното поле и опита да намери далечния ъгъл, но изстрелът му премина покрай лявата греда на Сорчан.

Силната игра на Левски даде резултат в 23-ата минута, когато поведоха. Младият Марин Петков се обърна елегантно на границата на наказателното поле и преодоля защитник на Домжале, след което от близка дистанция реализира покрай вратаря на съперника.

В 26-ата минута Юруков стреля силно, но и доста неточно. Халфът имаше опция и да подава за Мартин Петков, който го чакаше на отлична позиция.

Малко след това на два пъти играчи на Домжале опитаха изстрели, които обаче бяха блокирани. Последва корнер в тяхна полза, но Михайлов улови безпроблемно.

В следващите минути Домжале взеха инициативата и създадоха няколко опасни ситуации. В 35-ата минута Дарио Голобарич бе изпуснат отляво в наказателното поле и стреля, но покрай лявата греда на Михайлов. Минута след това стражът на "сините" изби изстрел Арнел Япупович, който секунди по-късно пробва нов изстрел, но в аут.

Пет минути пред края на първата част Левски удари греда. Алекс Петков центрира в наказателното поле отдясно, където Мартин Петков отправи отличен удар със странична ножица, но топката се отби от лявата греда на Сорчан.

В последната минута на полувремето "сините" организираха отлична атака, при която Патрик-Габриел Галчев проби самостоятелно през центъра, след което комбинира с Марин Петков на левия фланг. Младокът пусна чудесен успороден пас на голлинията, но малко не достигна на Робърта да засече.

На почивката бяха извършени доста промени в състава на "сините", като дебют прави новият вратар Звонимир Микуилич. На терена се появиха още Мартин Райнов, Стивън Петков, Здравко Димитров и Насиру Мохамед.

В 47-ата минута появилият се на почивката за Домжале Слободан Вук стреля силно, но в аут.

Малко след това Димитров отправи извеждащо подаване за Найденов в наказателното поле, но малко не достигна на играча на "сините" да достигне до подаването.

В 53-ата минута Стивън Петков свали с глава за Димитров, който продължи за Галчев. Младокът напредна добре и от границата на наказателното нанесе удар, който обаче нямаше достатъчно сила и Сорчан улови.

Шест минути след това словенците организираха атака отляво, топката стигна до Хусмани, който нанесе изстрел. Получи се рикошет и топката излезе в ъглов удар. След неговото изпълниение не се случи нищо интересно.

В 68-ата минута Бенджамин Маруш стреля опасно и топката се отби от дясната греда на Микулич.

Симеон Славчев се завръна в игра за Левски, като замени Илия Юруков.

Само в рамките на две минути обаче Домжале направи пълен обрат след разконцентрирана игра от страна на „сините“ футболисти и в частност на новия вратар Микулич. В 77-ата минута те изравниха, след като стражът увисна при центриране от ъглов удар, топката стигна до Матей Подлогар и на празна врата реализира. Само две минути след това Габер Доброволич успя също да изпревари Микулич и с глава отбеляза във вратата му след центриране от свободен удар.

Веднага след това в игра за "сините" се появи и Валери Божинов.

До края на двубоя столичани опитаха да стигнат до изравняването и имаха една отлична възможност в последната минута. Славчев намери отлично в наказателното поле Стивън Петков, който стреля от около 12 метра, но вратарят Сорчан спаси и така донесе победата за своя отбор.

FT | ЛЕВСКИ – ДОМЖАЛЕ 1:2

1:0 Марин Петков 23'

1:1 Матей Подлогар 77'

1:2 Габер Доброволич 79'

Стартови състави на двата отбора:

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (к) – 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 41. Георги Александров, 6. Ивайло Найденов, 77. Илия Юруков, 77. Тома Даске, 22. Патрик –Габриел Галчев, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 17. Найджъл Робърта

Резерви: 1. Звонимир Микулич, 12. Николай Кръстев, 66. Пламен Андреев, 4. Мартин Райнов, 8. Симеон Славчев, 9. Стивън Петков, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 27. Асен Митков, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов

Старши треньор: Славиша Стоянович

ДОМЖАЛЕ: 1. Грега Сорчан, 3. Дамян Вуклишевич, 5. Янез Пишек, 8. Тамар Светлин, 9. Дарио Колобарич, 10. Сеняд Ибричич, 12. Грегор Сикошек, 15. Денис Адамов, 20. Свен Карич, 90. Зени Хусмани, 29. Арнел Якупович

Резерви: 22. Клеман Михелак, 4. Габер Добровович, 6. Тилен Клеменчич, 7. Тил Мавретич, 14. Матиас Кайт, 18. Зига Репаш, 19. Бенджамин Маруш, 21. Матей Подлогар, 26. Марко Мартинович, 27. Тибор Станкович, 42. Йост Урбанчич, 89. Слободан Вук