Черно море разгроми с 5:1 Черноморец Балчик в контролна среща. Двубоят се проведе в две полувремена, като през първата част играха всички налични играчи от представителния тим на "моряците", а след почивката шанс получиха талантите от отбора до 19 години.

Черно море поведе с гол на новото попълнение Стефан Велев още в 6-ата минута. Той се разписа с глава след асистенция на Петър Вуцов. Илиан Илиев-младши удвои в 15-ата минута с красиво воле границата на наказателното поле.

През втората част възпитаниците на Мартин Христов в Черно море U19 вкараха нови три попадения срещу направилия доста промени отбор на Бойко Каменов. Точни за младите таланти бяха Радослав Златев на два пъти (75, 87) и Светослав Николов в 60-ата минута. Домакините от Балчик отбелязаха почетен гол в 62-ата минута след разбъркване в наказателното поле.