Лудогорец разнищи ЦСКА с 5:0 в пореден мач от плейофната фаза на efbet Лига. Шампионите не оставиха и дъх на противника и след два гола на Доминик Янков и по едно попадение на Матиас Тисера, Бърнард Текпетей и Игор Тиаго оформиха най-резултатната си победа над този съперник в историята.

Момчетата на Алън Пардю извършиха редица елементарни грешки в двете фази на играта и не успяха да се противопоставят по никакъв начин, което позволи на "орлите" да се развихрят.

Антон Узунов
60 снимки

Началото на мача бе спокойно, а първата добра възможност бе за домакините. В деветата минута "червената" отбрана остави Доминик Янков да отправи удар напълно необезпокояван. Стражът на гостите обаче се справи и отрази.

След 15 минути игра "червените" допуснаха нова грешка в защита, която бе наказана именно от Доминик Янков. Спас Делев открадна топката след грешен пас на противника и продължи към Матиас Тисера, който бе спрян от Мено Кох. Топката обаче се озова в краката на Янков и от близка дистанция българският национал с лекота чукна кълбото в мрежата на Евтимов, откривайки резултата.

Малко по-късно Янков демонстрира индивидуална класа, задържайки топката между двама бранители на съперника, и подаде към Бърнард Текпетей, чийто изстрел профуча далеч от вратата. Секунди след това и Матиас Тисера опита късмета си, но Евтимов опази своята мрежа.

В 30-ата минута "орлите" отново намериха начин да накажат "червената" отбрана. След нова ужасяваща проява на защитниците на Алън Пардю, Матиас Тисера получи топката от Текпетей и имаше цялото време на света да овладее кълбото и да го прати в мрежата на гостите.

В края на първата част Спас Делев се извиси в наказателното поле, засичайки центриране на Карничник, и отправи изстрел с глава, но кълбото профуча покрай празната врата.

Седем минути след подновяването на играта Бърнард Текпетей покачи за 3:0. Ганаецът овладя пас от Доминик Янков и с топовен изстрел от около 25 метра оформи класиката на "Хювефарма Арена", а "червената" отбрана отново не успя да се ориентира навреме.

Четири минути по-късно Доминик Янков показа, че може да прави каквото си поиска с противника. Антон Недялков проби по левия фланг и върна назад към оставения непокрит на границата на наказателното поле Янков, който разстреля Евтимов за втори път в мача.

Десет секунди след дебюта си със зелената фланелка Игор Тиаго откри и сметката си в Лудогорец. Текпетей засече центриране от корнер и опита удар към вратата на ЦСКА, но се получи нещо като прострелно подаване, което Игор Тиаго засече и превърна в пето попадение.

В 68-ата минута Яник-Сони Вилдсхут отправи и първият точен удар за ЦСКА в двубоя. Серджио Падт обаче внимаваше и отрази без проблем.

Десетина минути преди края Евтимов опази вратата си от шесто попадение, отразявайки нов изстрел на Доминик Янков. Родният национал елиминира Карло Мухар с един замах и стреля опасно към вратата на ЦСКА, но вратарят реагира блестящо.

В добавеното време блестящо реагира и Серджио Падт, който отрази изненадващ удар на Маурисио Гарсес и опази мрежата си суха.

Така Лудогорец взе лесни 3 точки и стои уверено на първата позиция. ЦСКА пък продължава със срамните резултати и трябва да се притеснява все повече за второто си място, на което остава с 53 точки.

Лудогорец - ЦСКА КР 5:0
1:0 Доминик Янков 15'
2:0 Матиас Тисера 30'
3:0 Бърнард Текпетей 52'
4:0 Доминик Янков 56'
5:0 Игор Тиаго 65'