ЦСКА 1948 и Берое завършиха 2:2 в мач от плейофната фаза в efbet Лига. Повече от 20 минути гостите играха с 10 души заради червен картон на Тунгара.Равенството запази седмото място за старозагорци и точката преднина пред преследвачите ЦСКА 1948 и Локомотив Пд.

Александър Колев изведе домакините напред с гол от дузпа в 44-ата минута. В началото на втората част в рамките само на две минути двата отбора си размениха по едно попадение. Симеон Мечем (55) изравни с фамозен удар от дистанция, а Ивайло Чочев (57) върна аванса на "червените". В 90-ата минута обаче Берое изравни отново с попадение на Алиун Фал.
Срещата в Бистрица започна доста спокойно и липсваха опасни положения пред двете врати в първите десетина минути, въпреки че домакините имаха превес в притежанието на топката. Футболистите на ЦСКА 1948 имаха добра възможност за гол в 17-ата минута, когато центриране на Георги Русев от корнер предизвика страхотно меле пред Ганев. С общи усилия обаче защитата на Берое се справи и изчисти топката далеч от своята врата.

ЦСКА 1948 Берое

източник: sofascore.com

Пет минути след това добра атака на старозагорци изведе Алиун Фал на отлична позиция в наказателното поле на съперника, но нападателят предпочете да играе за дузпа вместо да опита да преодолее стража на домакините Даниел Наумов. Логично футболистът на Берое получи жълт картон за симулацията си.

В 30-ата минута домакините пропуснаха "златен" шанс да поведат в резултата. Марио Топузов намери оставения непокрит Галин Иванов фронтално срещу вратата на Берое, но ударът на опитния футболист бе избит по блестящ начин от Генадий Ганев.

Минута преди почивката отборът на ЦСКА 1948 получи правото да изпълни дузпа, която бе превърната в гол от Александър Колев за 1:0.11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на капитана на гостите Георги Динков срещу Марио Топузов, след като преди това вратарят Ганев боксира неуверено пред главата на Колев.

Доста интересни първи минути на втората част предложиха двата отбора на стадиона в Бистрица. В 55-ата минута Симеон Мечев изравни с шедьовър, за който дълго ще се говори. Той шутира от 25 метра с левия крак и топката обра паяжината в левия ъгъл на Наумов.

Радостта на старозагорци обаче бе кратка, след като 120 секунди по-късно Ивайло Чочев отново матира стража на Берое. Той получи топката от Галин Иванов и с техничен удар в далечния ъгъл направи 2:1.

В 67-ата минута Берое остана с човек по-малко. Абубакар Тунгара влезе много опасно на Ангел Лясков и след проверка с ВАР съдията отмени показания жълт картон и го изгони с директен червен картон.

Интересна ситуация се получи в 73-ата минута, когато топката се удари в ръката на Симеон Петров от домакините на границите на наказателното поле. Съдията отсъди фаул, но от ВАР посъветваха арбитъра да провери ситуацията. След прегледа Ивайло Ненков отмени решението си и поднови играта със съдийска топка, което ядоса Петър Хубчев.

Домакините вече очакваха края на мача, когато бяха неприятно изненадани в 90-ата минута. Майсторско центриране на Симеон Мечев от фаул бе засечено с глава от Алиун Фал за 2:2.

ЦСКА 1948 - БЕРОЕ 2:2

1:0 Александър Колев (44-дузпа)
1:1 Симеон Мечев (55)
2:1 Ивайло чочев (57)
2:2 Алиун Фал (90)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 22. Реян Даскалов, 4. Ангел Лясков, 37. Емил Мартинов, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев
Резерви: 12. Иван Караджов, 68. Васил Шопов, 21. Венцислав Василев, 11. Денислав Александров, 8.  Ивайло Климентов, 24. Лазар Марин, 90. Мартин  Тошев
Треньор Николай Киров

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 20. Стив  Фуртадо, 5. Сиам  Бен Юсеф, 15. Георги Динков (к), 2. Джуниет Али, 10.  Серкан Юсеин, 16. Симеон Мечев, 8. Абубакар Тунгара, 18. Давиде Мариани, 7. Даниел Генов, 11. Алиун Фал
Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4.  Христо Митев, 6. Кевин Тапоко, 77. Божидар Пенчев