Отборите на Арда и ЦСКА 1948 откриха 16-ия кръг в efbet Лига със зрелище, завършило 1:1. Първата част на срещата не впечатли зрителите, но само защото шоуто бе запазено за вторите 45 минути. Резултатът бе открит след час игра от току-що влезлият Мартин Камбуров, но десетина минути по-късно Иван Коконов с гол от спорна дузпа възстанови равенството, което докрая остана непроменено и остави кърджалийци непобедени вкъщи.

Домакините стартираха срещата агресивно, но в следващите минути "червените" гости изравниха силите.

Все пак Арда възвърна доминацията си и след 20 минути игра само впечатляващият Даниел Наумов спаси ЦСКА 1948 от ранно попадение. След бързоорганизирана атака, Спас Делев подаде на Светослав Ковачев, а младият Даниел Наумов се отчете с впечатляваща изява, отразявайки удара от изключително близка дистанция.

ЦСКА 1948 отвърна с бърза контраатака, завършила с удар на Георги Русев, който обаче излезе в аут.

Играта на Арда се подобри и след половин час игра Спас Делев отправи опасен удар към вратата на Наумов, но младежкият ни национал извърши ново феноменално спасяване.

Първият точен удар за гостите дойде в края на първата част, когато Серкан Юсеин центрира точно от свободен удар, а Галин Иванов засече топката, но тя завърши право в ръцете на Иван Караджов.

Lap.bg
24 снимки

Несъмнено, по-добрият отбор в началото на втората част бе ЦСКА 1948. Гостите опитаха да организират бърза атака, стартирала с диагонален пас на Васил Шопов към Ивайло Климентов. Лявото крило на "червените" преодоля успешно двама противникови футболисти, но Спас Делев спря устрема му.

Само две минути след като влезе в игра, Мартин Камбуров откри резултата в срещата и вече не остана отбор в efbet Лига, срещу който нападателят да не се е разписвал. Камбуров получи топката пред наказателното поле, напредна и с мощен удар и разпечата вратата на Иван Караджов, отбелязвайки попадение №246 в българския елит.

В 75-ата минута домакините възстановиха равенството. Димитър Пиргов подпря леко с ръка нахлуващия на скорост в наказателното поле Жуниньо и съдията отсъди дузпа, която бе доста спорна. Точен от бялата точка бе Иван Коконов, чийто удар остана неразгадан от Даниел Наумов.

Последва нов шанс за кърджалийци, но Спас Делев не успя да се възползва подобаващо, тъй като ударът му бе отразен от младежкия национал. В последните минути на срещата Жуниньо опита да донесе победата на своя тим, но анархията в наказателното поле бе твърде голяма и ударът му бе блокиран.

Така двата отбора взеха по една точка от двубоя, с което Арда изпревари ЦСКА и застана на третата позиция в класирането с 28 точки. ЦСКА 1948, от своя страна, остана пети с 24 пункта.

Арда - ЦСКА 1948   КР 1:1
0:1 Мартин Камбуров 62'
1:1 Иван Коконов (д.) 75'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 12. Иван Караджов (к), 4. Милен Стоев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев

Треньор: Николай Киров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 14. Димитър Савов, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 70. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 99. Андон Гущеров (к), 33. Галин Иванов

Треньор: Красимир Балъков

Съдия: Никола Попов, гр. София