Отборът на ЦСКА 1948 загуби последната си контрола по време на подготвителния си лагер в Турция. „Червените“ отстъпиха с минималното 0:1 от украинския Ингулец. Единественото попадение отбеляза Щедрюк в 90-ата минута. Срещата ще се запомни най-вече с много спорното съдийство, което ощети родния тим.

След пет изиграни проверки на турска земя „червените“ пътуват в събота обратно за България. През следващия уикенд предстои и първият кръг от efbet Лига. В него ЦСКА 1948 приема Царско село на 14 февруари от 14:30 часа на Националния стадион „Васил Левски“.

Първата опасност в мача дойде в 5-ата минута, когато Галин Иванов получи великолепен извеждащ пас от Климентов, овладя добре и отправи опасен диагонален изстрел от 17-18 метра, но покрай лявата греда.

Пет минути след това Васин остана непокрит на границата на малкото наказателно поле, но не успя да отправи добър удар и Тодоров изби. Секунди по-късно Бастунов "открадна" топката при разиграване на украинската отбрана и бе фаулиран пред наказаетлното поле. Иванов стреля от прекия свободен удар, но Крогмский изби.

В 28-ата минута шут на Иванов излезе над напречната греда. Три минути по-късно Ингулец пропусна най-чистото положение до този момент, когато Кучеренко не уцели вратата, въпреки че стреля от пет метра.

В 35-ата минута Ситчинава напредна и с удар от двайсетина метра нацели лявата греда. Последва и добавка на играч в жълто, но Тодоров изби в корнер опасния му изстрел.

Четири минути след това Иванов стреля много опасно от фаул, но на сантиметри покрай вратата.

Към края на първата част Личев бе ударен в лицето и българският тим бе принуден да извърши втора принудителна смяна след тази на Хайдаров в средата на полувремето.

През второто полувреме темпото на игра спадна, а опасните атаки към двете врати бяха голяма рядкост.

В 76-ата минута Запорожец шутира от 20 метра, но Тодоров улови.

В 89-ата минута Бастунов преодоля на скорост двама противникови футболисти и шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

В последната минута на редовното време се стигна и до най-дискусионната ситуация в двубоя. Главният съдия не отсъди явен фаул срещу Симеон Петров. От това се възползваха футболистите на Ингулец и останали трима сами срещу вратаря пратиха топката в мрежата на българския тим, с което откриха и резултата. Секунди по-късно Галин Иванов закачи отзад играч на украинците, а реферът показа червен картон за извършеното нарушение, но не на Иванов, а на Савов.