Локомотив София спечели с 2:1 гостуването на Спартак Варна в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Така "червено-черните" от една страна охладиха ентусиазма на домакините за оставане в елита, а от друга направиха първа крачка към измиването на срама от домакинската загуба с 0:6 от ЦСКА 1948 преди седмица. Футболистите на столичния тим, които сложиха край на серията си от четири двубоя без успех, демонстрираха подкрепа към своя треньор Станислав Генчев и след двете попадения във вратата на "соколите". Загубата бе 15-а за Спартак в първенството и отборът заема последното място в класирането, на 4 точки зад Хебър и на 7 след Пирин.

Спартак Варна Локомотив Сф статистика

източник: sofascore.com

Срещата започна с бърза размяна на голове - Антонио Вутов (4) изведе гостите напред, Румен Руменов (8) изравни от дузпа. Четири минути след почивката Юлиан Ненов отново даде аванс на "червено-черните" с майсторски изстрел от границите на наказателното поле. Червен картон в 63-ата минута получи асистентът на Станислав Генчев - бившият национал Живко Миланов.
Двубоят в морската столица започна с бърза размяна на голове. Още в 4-ата минута Станислав Костов технично намери Антонио Вутов пред наказателното поле на домакините. Халфът на "червено-черните" отправи не много силен шут, който обаче рикошира в крака на Роберто Хименез и влетя в мрежата на Фигейредо - 0:1. След попадението играчите на Локомотив се втурнаха към Станислав Генчев, изразявайки явно подкрепата си към треньора.

Реакцията на "соколите" бе мигновена и Румен Руменов изравни от дузпа. Хубав удар от въздуха на Иван Йорданов срещна ръката на Юлиан Ненов в наказателното поле и реферът Станислав Тодоров не се поколеба да посочи бялата точка, както и жълт картон за халфа на гостите. От наказателния удар Руменов технично прати топката в долния десен ъгъл на Гайе - 1:1.

В 15-ата минута след двойно подаване с Жоао Марио един от най-активните на терена Ивей Ромееш опита техничен изстрел, който обаче мина над вратата на гостите. Осем минути по-късно бранителите на Локомотив Сф изпуснаха Жоао Марио, който се озова очи в очи с Бабукар Гайе. Нападателят на Спартак Вн обаче шутира право в ръцете на вратаря. Малко след това и съотборникът му Лерой Микелс опита късмета си, но неговият удар бе неточен.

Гостите пропуснаха чудесна възможност отново да поведат след отлична контраатака в 37-ата минута. Станислав Костов получи топката вдясно от наказателното поле от Милошев и без забавяне прати топката към нахлуващия Франса. Защитникът на "соколите" Бен Карамоко обаче с майсторски шпагат изби и предотврати сигурен гол. Три минути след това домакините направиха нов пропуск, след като Лерой Микелс не успя да отправи точен удар с глава от точката на дузпата.

Второто полувреме започна със сценария на първото. Точно четири минути след почивката Юлиан Ненов посрещна избита топка от защитник на домакините и с техничен удар с левия крак от дъгата пред наказателното поле не остани шансове на португалския страж на Спартак - 1:2. И отново играчите на Локомотив не пропуснаха да поздравят лично своя треньор край тъчлинията.

В 63-ата минута помощник-треньорът на Локомотив София - Живко Миланов, получи два жълти картона в рамките на няколко секунди и бе изгонен. Той репликира рефера Станислав Тодоров, който го предупреди официално, но бившият национал продължи да се разправя и логично бе пратен на трибуните.

Страхотна задна ножица на Божидар Васев в 70-ата минута вдигна феновете на крака, но топката попадна право в ръцете на Бабукар Гайе. Секунди след това вратарят на домакините Фигейредо напусна наказателното си поле, а топката стигна до Станислав Костов. Нападателят шутира без забавяне към опразнената врата, но стражът спаси с гърди. Десет минути преди края отново Фигейредо имаше добра изява, избивайки удар под гредата на Красимир Милошев. До края на срещата домакините се опитаха да стигнат до точката, но защитата на столичани бе безгрешна при всички центрирания.

СПАРТАК ВАРНА - ЛОКОМОТИВ СФ 1:2

0:1 Антонио Вутов (4)
1:1 Румен Руменов (8-дузпа)
1:2 Юлиан Ненов (49)

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 25. Пламен Димов (к), 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименез, 17. Александър Беолусов, 10. Румен  Руменов, 82. Иван Йорданов, 14. Ивей Ромееш,  7. Лерой Микелс, 12. Евандро Коста, 23. Жоао Марио
Резерви: 21. Иван Дичевски, 11. Виктор Митев, 20. Нейтън Олдър, 30. Божидар Васев, 8. Ивайло Климентов, 6. Луан Да Силва, 27. Денис Баланюк, 47. Родни Антуи
Треньор Димитър  Димитров

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 3. Марио Петков, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана, 22. Ивайло Найденов, 89. Матеус Дуарте, 26. Красимир Милошев (к), 39. Антонио Вутов, 94. Юлиан Ненов,  29. Станислав  Костов, 11. Карлос Франса
Резерви: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 12.  Бруно Франко, 70. Димо Бакалов, 8. Мартин Райнов, 7.  Александър Александров, 15. Лука Иванов