Българският шампион Лудогорец завърши зимния си лагер в Турция с успех – 1:0, срещу вицешампиона на Грузия Динамо Тбилиси. Единственият гол на терените на „Риксос“ падна през второто полувреме, когато след много висока преса при изнасянето на Динамо „орлите“ откраднаха топката пред вратата на грузинците, а Стефан Баджи се разписа във вратата на опонента, за да донесе успеха на разградчани.

Лудогорец съумя да запише "суха мрежа" по време на този мач, което е голям позитив от видяното от разградския тим, а също така впечатление направи и дейната игра на играчите в предни позиции, които всеячески опитваха да взимат топката от динамовци още в половината на грузинския тим. Неприятната вест пред "орлите" е, че през първото полувреме със съмнение за контузия напусна Ихинио Марин, който бе сменен от Жуниор Брандао. Попадение на Динамо пък бе отменено четвърт час преди края, тъй като бе вдигната засада срещу нападателя на "бяло-сините".

С контролата срещу грузинците завършва подготвителния лагер на Лудогорец в Турция. Тимът се прибира в България в сряда (2 февруари) сутринта с редовен полет от Анталия през Истанбул до Варна. Очаква се групата на тима да кацне на летището в морската ни столица около 9,35 ч. До началото на пролетния дял в първенството шампионите ще се готвят в Разград, като в началото на следващата седмица отборът ще изиграе контролен мач. Първият официален мач на Лудогорец за 2022-а година е гостуване на Арда в Кърджали на 13-и февруари в пренасрочен мач от есенния полусезон в efbet Лига.

Отзивите след мача:

Шимунджа: Показахме, че можем да реагираме

След по-малко от минута игра Анзор Меквабишвили се откъсна сам срещу Падт. Капитанът на грузинците прехвърли нидерландския страж, но в сетния миг Оливие Вердон изби в ъглов удар. След него пък Кавадагяни бе оставен непокрит, но ударът му с глава бе доста неточен. В петата минута Биленки шутира силно с десния крак от разстояние, но топката се отби в левия страничен стълб на вратата, пазена от Падт. Седем след това ганайското крило на Лудогорец - Бърнард Текпетей, бе непокрит пред границата на наказателното поле на Динамо и стреля с левия крак, ала анемично, пращайки топката аут.

Антон Узунов
17 снимки

В 14-ата пък Майсурадзе видя Станислав Биленки, който с едно докосване изведе Барнс Осей, чийто удар профуча встрани от вратата на Падт. В 27-ата минута пък Спас Делев свърши добра работа вдясно по фланга, финтирайки Каландадзе, след което последва центриране между двамата централни бранители на Динамо към Ихинио Марин, но ударът на испанеца с глава не бе в очертанията на вратата.

На почивката Анте Шимунджа направи няколко промени, а четири след подновяването на играта Текпетей осъществи мощен пробив през средата на терена, докато вдясно спринтираше Жуниор Брандао. Бразилецът получи топката и шутира по диагонала от десетина метра, но Кереселидзе с крак блокира удара на върналия се от наем нападател на "орлите". В ответното нападение пък Усман Камара не бе посрещнат нито от Терзиев, нито от Вердон и №38 шутира зрелищно с десния крак, но за негово съжаление топката се отби в десния страничен стълб на вратата, пазена от Падт.

В 54-ата минута пък Сантана шутира с десния крак, но опитът му беше безпроблемен за Кереселидзе. В 66-ата минута Шоу се завъртя бързо и стреля с левия крак, но вратарят на Динамо се справи и с тази ситуация. В 68-ата минута високата преса на Лудогорец даде резултат, след като Стефан Баджи открадна топката пред наказателното поле на Динамо и с десния крак порази грузинската врата - 1:0.

Четвърт час преди края на редовното време Динамо Тбилиси реализира изравнителен гол, който бе отменен след вдигнат флаг от засада. Шест преди края Меквабишвили стреля от свободен удар, а топката премина на сантиметри край вратата на Серджио Падт. До края на срещата опасностите пред двете врати липсваха и Лудогорец записа третия си успех в клубната история срещу този съперник от три изиграни срещи помежду им.

FT / ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО ТБИЛИСИ 1:0

1:0 Стефан Баджи (68)

Стартови състави:

Лудогорец:  1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 21. Жан Карничник, 24. Оливие Вердон, 51. Илкер Будинов, 23. Мануел Шоу, 25. Стефан Баджи, 64. Доминик Янков (85' - 7. Алекс Сантана), 9. Ихинио Марин (42' - 99. Жуниор Брандао), 37. Бърнард Текпетей, 90. Спас Делев (85' - 19. Кирил Десподов)

Треньор: Анте Шимунджа

Динамо Тбилиси: 33 Давит Кереселидзе – 3 Александър Каландадзе, 39 Саба Кавадагяни, 19 Симон Беньо, 2 Георги Майсурадзе – 27 Анзор Меквабишвили, 23 Гиорги Мойстрапишвили – 38 Усман Камара, 18 Барнs Осей, 9 Гиорги Габедава – 26 Станислав Биленки

Треньор: Каха Цхатадзе