Хегемонът в българския футбол - Лудогрец, започна контролите си в Белек, Турция с поражение от Хановер с 1:2. Това бе първият приятелски мач на "орлите" през зимната им подготовка.

Николо Трезолди даде преднина на германския тим в 11-ата минута на срещата. Пет минути преди края на първото полувреме, Кирил Десподов възстанови равенството от дузпа. Дерик Кьон изведе отново Хановер напред в 82-ата минута.

start-photo.bg
19 снимки

В 6-ата минута Рик Джонатан направи отличен пробив отдясно и центрира с външен фалц. В наказателното поле на Хановер обаче Игор Тиаго остана под топката. Това бе първата по-опасна атака на българския шампион.

Първият точен удар бе към вратата на германския тим. Доминик Янков се включи по левия фланг, след което намери Рик Джонатан. Ударът му обаче бе блокиран, а след това топката стигна до краката на Кирил Десподов, който стреля от сериозна дистанция, но в средата на вратата.

В 11-ата минута обаче Хановер успя да отбележи първото попадение. След центриране, Николо Трезолди надскочи защитниците на Лудогорец и прати топката в левия ъгъл на Серджио Падт. Стражът на "орлите" нямаше шанс да реагира - 0:1

Игор Пластун можеше да възстанови равенството в 23-ата минута, когато стреля с глава. Топката бе центрирана от Кирил Десподов, а изстрелът на Пластун мина встрани от вратата. Две минути по-късно Серджио Падт пък трябваше да се намесва и го направи страхотно. Изстрелът бе дело на Николо Трезолди, но в средата на вратата и вратарят на "орлите" се справи отлично.

Топката все пак остана в игра и до нея стигна Ниeлсен, който опита удар, но нова намеса на Падт донесе само корнер за Хановер. Германците не се въползваха от ъгловия удар по най-добрия начин.

Лудогорец продължи да пресира след полученото попадение и да търси отговор.

В 32-ата минута Игор Тиаго получи извеждащ пас и показа добрата си техника, навлизайки в наказателното поле на Хановер. След това Тиаго опита и изстрел, който обаче бе разочароващ и не бе в рамките на вратата.

Кирил Десподов се възползва от грешка в защитата на Хановер и пое топката. Халфът стреля, но ударът му срещна ръката на Яник Дем. Съдията отсъди дузпа за Лудогорец. С отговорността за изпълнението се нагърби Кирил Десподов, който в 40-ата минута бе безгрешен от бялата точка и прати топката в мрежата на Цийлер - 1:1.

Старши треньорът на "орлите" - Анте Шимунджа, замени целия състав на полувремето, пускайки от пейката други 11 футболиста.

Хановер започна по-силно второто полувреме. В 54-ата минута Хановер изпълни два корнера, от които футболистите на Шефан Лайтл се опитаха да притеснят българския шампион, но "орлите" се справиха.

В 59-ата минута пробив на Текпетей бе спрян с нарушение. Спас Делев изпълни добре прекия свободен удар, който попадна в очертанията на вратата. Добрата намеса на Цийлер лиши Лудогорец от втори гол.

Темпото определено спадна през следващите минути, а положенията пред вратите липсваха. В 68-ата минута настъпи любопитен момент, когато стражът на Лудогорец Симон Слуга улови топката с ръце извън наказателното поле. Вратарят изпревари футболист на Хановер, но не прецени позицията си. Съдията отсъди пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Томас Мюстер стреля но встрани от вратата.

В 75-ата минута Николо Трезолди, авторът на първия гол за Хановер, опита отново да порази вратата на "орлите" от доста сериозна дистанция. Изстрелът му по земя обаче мина далеч от целта. Три минути и Тадеус от състава на германския отбор си опита късмета с труден удар, който мина далеч над напречната греда.

В 83-ата минута отново Хановер бе по-близо до гола след центриране на Леополд. В пеналтерията на "орлите" футболист на германския тим се извиси и стреля с глава, но топката мина встрани от вратата - Слуга не трябваше да се намесва.

Германците стигнаха до второ попадение в 87-ата минута, когато Дерик Кьон надигра Георги Терзиев и стреля към Слуга. Стражът на Лудогорец не успя да се намеси, а топката срещна и гредата преди да влезе във вратата на "орлите".

FT / ЛУДОГОРЕЦ - ХАНОВЕР 96 1:2

0:1 Николо Трезолди 11'

1:1 Кирил Десподов 40'

1:2 Дерик Кьон 82'

Съставите на двата отбора:

Лудогорец: 1. Сержио Падт, 32. Игор Пластун, 61. Диниш Алмейда, 16. Аслак фон Витри, 14. Дени Групер, 8. Клод Гонсалвеш, 6. Якуб Пьотровски, 64. Доминик Янков, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 73. Рик Джонатан

Лудогорец (Второ полувреме): 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 24. Oливие Вердон, 3. Антон Недялков, 23. Мануел Шоу, 30. Педро Нареси, 20. Густаво Нонато, 82. Иван Йорданов, 10. Матиас Тисера, 37. Бернард Текпетей, 90. Спас Делев

Старши треньор: Анте Шимунджа

Хановер 96: 1. Рон-Роберт Цийлер, 8. Енцо Леополд, 16. Хавард Ниелсен, 18. Дерик Кьон, 20. Яник Дем, 28. Том Мустие, 32. Лука Крайнич, 34. Яник Люрс, 38. Себастиан Керк, 23. Николо Трезолди, 38. Момулу

Старши треньор:  Щефан Лайтл