Локомотив Пловдив и Ботев Враца направиха 0:0 в последния неделен мач от родното първенство. На стадион „Лаута“ „смърфовете“ не успяха да открият новата „Бесика“ с победа, като през първата част на мача бе отменен гол на Димитър Илиев.

И пловдивчани, и врачани имаха своите шансове в мача, като впечатление направиха многото изстрели от средна и далечна дистанция, които направиха двата тима.

С точката Локо остава на четвърто място с 34 пункта. Тимът от Северозапада остава 12-и с актив от 16 точки.

start-photo.bg
31 снимки

В 11-ата минута дойде първата интересна ситуация. При едно центриране от левия фланг топката се озова у Витанов на точката на дузпата. Халфът стреля с по-слабия си десен крак, но безкрайно неточно.

„Черно-белите“ направиха страхотна комбинация около наказателното на врачани, при която Витанов спря топката за Зебли, който стреля. Костов парира удара му, а при добавката Митко Илиев добута топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада на капитана.

Дълга топка към Переа бе пресечена в последния миг от Хоркаш на около 26-27 метра от вратата му. Малко след това Ерик Сорга си освободи място за шут в наказателното поле, а там последваха още два удара на Александров и Витанов, при които "черно-белите" имаха претенции за дузпа. Стефан Гаврилов пък центрира опасно от свободен удар, а Меси Биатумусока засече с глава, но не можа да натисне топката към вратата.

LAP.bg
49 снимки

В 35-ата минута Переа се измъкна от защитата на Локо, стигна до пеналта, там залъга бранител и опита изстрел, но бе блокиран. Секунди след това бе вдигнат и флагът на страничния съдия.

Още един шанс за врачани почти веднага - Маринов избяга леко встрани от вратата и стреля в близкия ъгъл, но Хоркаш изби в корнер. Три минути преди края на частта Хоркаш улови без проблем удар на Гаврилов по земя.

Удар на Маринов от границата на пеналта едва не влезе във вратата на Хоркаш след коварен рикошет, хърватинът обаче показа феноменален рефлекс в 58-ата минута.

Локомотив се съвзе и Димитър Илиев опита удар в горния десен ъгъл от 25 метра, но над напречната греда. Ивайло Димитров също опита изстрел от 20-ина метра, но в аут.

Във втората добавена минута топката бе избита току пред крака на Илиев, който се канеше да нанесе завършващ изстрел. Малко преди това пък Джовани опита поредния си шут от далечна дистанция.

16:45 ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – БОТЕВ ВРАЦА 0:0

Локомотив Пловдив:  23 Динко Хоркаш , 99 Джовани Трупе, 50 Йосип Томашевич, 20 Милош Петрович, 13 Матеус Силва,15 Пиер Зебли, 34 Петър Витанов, 7 Бабакар Дион, 19 Денислав Александров, 14 Димитър Илиев , 9 Ерик Сорга

Старши треньор: Александър Томаш

Ботев Враца76 Красимир Костов , 4 Луиз Соарес, 6 Антонио Георгиев, 8 Диего Фераресо, 15 Мирослав Маринов, 19 Браян Варгас, 20 Меси Биатумусока, 23 Браян Мендоса, 24 Стефан Гаврилов, 28 Клери Сербер, 37 Том Зарандона

Старши треньор: Даниел Моралес