Левски спечели домакинството си на Ботев Враца с 1:0. Успехът на „сините“ далеч не дойде лесно, като врачани имаха две чисти възможности за гол.

Единственото попадение в мача отбеляза юношата на 26-кратните шампиони Преслав Бачев в 83-ата минута. За младока това е дебютно попадение за родния му тим.

Минути преди него с голям пропуск се отчете Илиян Стефанов, а в началото на втората част и Цунами изпусна чисто положение за столичани.

За отбора от Северозапада Красимир Тодоров изпусна уникално положение през първото полувреме, а Даниел Генов не успя да вкара очи в очи с Пламен Андреев в средата на второто.

С тази победа Левски вече има 9 точки от 5 мача и гледа към реванша с Апоел Беер Шева, който също е на „Герена“ като днешния шампионатен мач. Ботев Враца остава 13-и с 3 пункта.

LAP.bg
98 снимки

Левски Ботев Враца

източник: Sofascore.com

Още във втората минута "сините" имаха шанс за гол. Краев се извиси над всички и стреля с глава, ала ударът му мина до левия стълб. Малко след това Луиз Фелипе можеше да донесе неприятности за своите, след като изби едно центриране точно в краката на Рикардиньо. Бразилецът обаче не успя да овладее.

Малко преди изминаването на четвърт час игра удар на Рикардиньо мина до вратата. Секунди след опита на латиноса бе вднигнат и флагът на страничния съдия.

Следващият опит за гол бе на Ел Джемили. Техничният испанец опита изпълнение, подобно на единия от головете си срещу Ботев Пловдив, но мерникът му изневери.
Първата по-интересна ситуация пред вратата на Андреев дойде в 28-ата минута. Переа комбинира с Генов, а българинът насочи към Чавдар Ивайлон на дъгата. Полузащитникът стреля на няколко метра встрани от вратата.

Точно след половин час игра дойде най-чистата възможност и тя бе за Ботев Вр! Переа излезе на чиста позиция срещу Андреев и потърси пас. Топката стигна до Красимир Тодоров, който се засуети и ударът му в крайна сметка бе избит в корнер.

Девет минути след началото на второто полувреме Цунами не успя да засече центриране от ъглов удар. Бразилецът бе оставен непокрит на втора греда. Сетне Бачев опита пас към малкия пеналт, но бранител на врачани парира Илиян Стефанов с тяло и не му позволи да връхлети топката.

Около 20 минути след старта на второто полувреме Даниел Генов излезе сам срещу Андреев, макар и не на фронтална позиция. Опитният футболист обаче стреля покрай вратата.

Врачани продължиха да опитват извеждащи подавания зад гърба на "синята" отбрана. Мажуга излезе очи в очи с Андреев и стреля във вратаря и чак след като се разигра ситуацията бе вдигната засада.

Още един пропуск за Левски - Уелтън отне и пробяга 60-70 метра с топката, стигайки до наказателното поле на Ботев. Там бразилецът насочи към Стефанов, който стреля много високо.

Левски поведе седем минути преди края на мача. Автор на гола стана юношата на "сините" Преслав Бачев. След комбинация на Кордоба и Уелтън по левия фланг, панамецът стигна до изстрел, който бе избит. Топката обаче се озова у Бачев, а той без забавяне я прати в мрежата на Федерико Бариос.

FT / Левски - Ботев Враца 1:0
1:0 Преслав Бачев 83`

Левски: 1 Пламен Андреев, 6 Цунами, 7 Роналдо, 8 Андриан Краев, 9 Рикардиньо, 10 Ивелин Попов, 11 Джавад Ел Джемили, 22 Патрик-Габриел Галчев, 27 Асен Митков, 33 Хосе Кордоба, 97 Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Ботев Враца: 34 Федерико Бариос, 3 Мартин Кавдански, 4 Луиз Фелипе , 7 Момчил Цветанов, 9 Даниел Генов, 16 Красимир Тодоров, 17 Чавдар Ивайлов, 19 Браян Переа, 23 Браян Мендоса, 28 Едуардо Кунде, 77 Стефан Велев

Треньор: Даниел Моралес