Отборът на Левски записа втора победа в предсезонната си подготовка за новия сезон. Днес възпитаниците на Станимир Стоилов надиграха с резултат 3:1 северномакедонския вицешампион Академия Пандев. Роналдо откри още в шестата с третия си гол за „сините“, а Билал Бари удвои в 34-ата минута. Отново мароканецът оформи класиката в 70-ата минута. В 82-ата минута братът на северномакедонската легенда Горан Пандев - Сашко, върна едно попадение, което обаче се оказа и последното в мача.

Антон Узунов
44 снимки

По този начин столичани вдигнаха трофея „Георги Соколов“, който е посветен на 80-годишнината от рождението на една от емблемите на клуба - Георги Соколов. Лошата новина за Станимир Стоилов бе, че Ивелин Попов се контузи още в началото на мача и даде знак да бъде сменен, като на терена се появи Билал Бари.

„Сините“ вече изиграха две контроли през лятото. В първата от тях завършиха наравно 1:1 с новака в efbet Лига Септември София, а мачът бе в необичаен формат и не бе пълни 90 минути. Във втората си проверка Левски победи Пирин Благоевград с 2:1, а новото попълнение Роналдо отбеляза и двата гола. За Левски предстоят още две контроли - срещу Локомотив София на 27.06 и срещу Етър Велико Търново на 05.07.

Ivan S. Ivanov / LAP.bg
51 снимки

Отзивите след двубоя:

Стоилов разкри състоянието на Попето и заяви: Трябва да се подобрим в защита

Жоро Миланов: Трупаме самочувствие, трябва да показваме по-добра игра

Първата интересна ситуация дойде аще във втората минута, когато Илиян Стефанов стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но в аут. В петата минута Левски изпълни първия ъглов удар в мача, а Роналдо засече с глава, но право в ръцете на вратаря Марио Йовановски.

Само минута след това обаче Левски откри резултата. Уелтън направи чудесен индивидуален пробив отляво, влезе в наказателното поле и центирира ниско и успоредно на голлинията във вратарското поле, където Роналдо засече иотбеляза третия си гол в едва втория си мач за "сините" - 1:0.

В десетата минута се наложи да бъде извършена принудителна смяна за "сините", когато Билал Бари замени контузилия се Ивелин Попов.

Шест минути по-късно северномакедонците създадоха първата си голова ситуация пред вратата на Николай Михайлов. Тогава топката беше центрирана отляво на далечната греда, където Никола Шарковски стреля от въздуха, но над напрачната греда.

В 26-ата минута Левски беше много близо до второ попадение. Филип Кръстев се справи с трима футболисти на Академия Пандев, успявайки да продължи атаката към Илиян Стефанов, който пък проби чудесно по десния фланг и центрира към границата на вратарското поле, където Уелтън успя да засече, но топката се отби от напречната греда.

В 32-ата минута Ники Михайлов трябваше да тича почти до централния кръг на терена, за да изпревари играч на Академия Пандев, който се откъсваше сам срещу него, но родният национал се справи перфектно и изчисти далеч.

"Сините" стояха по-добре на терена и закономерно стигнаха до втори гол в 34-ата минута. Тогава новото попълнение Анте Блажевич центрира отдясно в наказателното поле, където Билал Бари засече по прекрасен начин топката с глава и не остави шансове на вратаря Йовановски за 2:0.

Малко преди края на първата част Уелтън стреля опасно с левия крак от далечна дистанция, но топката попадна в ръцете на Марио Йовановски.

На почивката бяха извършени доста смени и в двата състава.

Четири минути след началото на втората част Академия Пандев имаше чудесен шанс да върне едно попадение, когато Марко Георгиевски бе оставен сам на добра позиция в наказателното поле и засече с глава центриране отляво, но топката прелетя малко над вратата на Михайлов.

В 54-ата минута Асен Митков, който се появи на почивката, открадна топката на центъра и веднага намери непокрития отляво Уелтън, който напредна на скорост, влезе отляво в наказателното поле и остана сам срещу резервния страж Филип Купанов, който обаче с крак успя да парира удара на бразилеца.

Само минута след това отново Уелтън имаше хубав шанс да отбележи трети гол за своя отбор. Този път Марин Петков открадна топката и комбинира с бразилеца вляво в половината на северномакедонците. Фланговият футболист опита техничен удар от границата на наказателното поле, но отново прати топката над вратата.

В 65-ата минута Марин Петков отправи мощен удар от дистанция, топката тупна коварно пред Купанов, който обаче улови.

Пет минути по-късно Левски стигна и до трети гол. Асен Митков центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Андриан Краев опита да стреля с глава, но бе блокиран. Последва още едно изпълнение с глава на полузащитника, което се получи като подаване за непокрития Бари, а той не сбърка от непосредствена близост за 3:0.

В 82-ата минута Академия Пандев върна едно попадение. Тогава Зоран Ивановски бе изведен на скорост отдясно, напредна добре и центрира в наказателното поле, където братът на северномакедонската легенда Горан Пандев - Сашко, бе оставен непокрит и отбеляза във вратата на Пламен Андреев за 3:1.

До края на срещата Левски владееше ситуацията на терена и спечели трофея "Георги Соколов".

Стартови състави на двата отбора:

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 13. Николай Михайлов - 21. Анте Блажевич, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами - 30. Филип Кръстев - 7. Георги Миланов - 18. Роналдо, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън - 10. Ивелин Попов

Резерви: 1. Пламен Андреев (вр), 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 34. Александър Божилов, 39. Денис Динев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ (4-4-2): 12. Марио Йовановски - 15. Душан Йокович, 4. Диме Димов, 3. Коста Манев, 30. Никола Шарковски, 28. Мартин Гьоргиевски, 11. Оусман Маронг, 23. Боян Димовски, 21. Димитър Митровски, 10. Кристиян Велиновски, 9. Марко Гьоргиевски

Резерви: 92. Филип Купанов (вр), 1. Марко Алчевски (вр), 16. Давид Бошевски, 6. Спасе Терзиев, 20. Зоран Ивановски, 22. Горан Томовски, 31. Амос Дадет, 8. Иле Донов, 99. Ване Кръстевски, 17. Джеймс Амасихоху, 19. Сашко Пандев, 7. Димитър Трайков, 14. Кире Стоянов, 2. Мирче Стоилов, 5. Томче Илиев

Старши треньор: Георге Стойчев

Стадион: „Виваком Арена – Георги Аспарухов“, град София