Отборът на Крумовград победи Ботев Враца с 1:0 в първи мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Даниел Миланович изведе напред домакините в 24-ата минута на двубоя.

Повече попадения нямаше в срещата и така Крумовград взе трите точки и сложи край на негативната серия от пет мача без успех. За врачани пък това е втора поредна загуба.

start-photo.bg
21 снимки

Врачани започнаха силно срещата. В 3-ата минута Спас Георгиев бе изведен зад защитата на домакините, след което нанесе диагонален удар, който обаче бе отразен от Янко Георгиев. Веднага бе вдигнат и флага за засада. Минута след това Марко Мажуга спечели много пространство, нагласи си топката на десния крак и стреля от дистанция. Стражът на Крумовград обаче отново се справи.

В 13-ата минута Ботев Враца получи пореден корнер. Луиз Соарес отклони топката с глава на близката греда, но нямаше кой от съотборниците му да я прати във вратата.

Седем минути след това дойде първата по-добра атака на Крумовград, която завърши с центриране на Джеферсон отляво. Александър Колев се опита да стреля с глава, но бе блокиран. Домакините имаха претенции за дузпа заради докосване с ръка.

В 24-ата минута Алекс Колев получи от Октай Юсеин, но не пое топката добре и трябваше да се пребори с противников защитник, за да я запази в притежание на Крумовград. Даниел Миланович внимаваше в наказателното и се възползва от ситуацията, за да изстреля топката в мрежата на Ботев Враца за 1:0.

След попадението темпото сериозно спадна и голови положения липсваха. Крумовград обаче пое контрола над топката за разлика от първите минути на срещата. В 32-ата Спас Георгиев получи жълт картон заради реплика към страничния съдия.

В 53-ата минута Серкан Юсеин изпълни пряк свободен удар оляво, но вместо да центрира, опита да изненада Федерико Бариос с директен изстрел. Все пак стражът на гостите успя да улови.

Две минути след това последва добра атака на Крумовгад, които разиграха около наказателното поле на Ботев Враца. В крайна сметка топката бе пусната към Жак Пехливанов, който стреля от дистанция. Шутът му по земя обаче мина встрани от вратата.

Марко Мажуга получи отляво и влезе в сериозна битка с Калоян Пехливанов в 63-ата минута. Футболистът на врачани успя да нахлуе в пеналтерията, но не и да се измъкне от защитника на гостите, който не му позволи да стреля. В крайна сметка Мажуга опита нещо като пас в наказателното поле, но подкрепа от негов съотборник нямаше.

Четири минути след това Жан Пиер Да Силва бе потърсен с прехвърлящ пас от пряк свободен удар. Играчът на Ботев Враца успя да играе с топката, но не и да я насочи добре - тя премина встрани от целта. Последва нов шанс за гостите. Момчил Цветанов стреля силно от сериозна дистанция, а топката мина малко над напречната греда и то след намеса на Янко Георгиев.

В 74-ата минута Даниел Милянович пробва късмета си с далечен изстрел. Изпълнението му обаче не бе добре и топката прелетя високо над напречната греда.

Пет минути след това Браян Переа успя да стреля при корнер, а Янко Георгиев блесна със страхотно спасяване. Все пак до топката стигна Луиз Соарес, който я добави в мрежата на Крумовград. Веднага бе отсъдена засада, която бе проверена с ВАР и потвърдена - без гол за Ботев Враца.

В 82-ата минута Александър Колев бе намерен отляво, той нахлу в наказателното поле и стреля, но ударът му попадна от външната страна на мрежата.

Дълбоко в продълженията Браян Переа се оказа в наказателното поле и нанесе изстрел от близо. Янко Георгиев обаче за пореден път блесна със страхотна намеса и спря удара му с тяло. След това бе отсъдена и засада.

FT / КРУМОВГРАД - БОТЕВ ВРАЦА 1:0

1:0 Даниел Милянович 24'

Съставите на двата отбора:

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 6. Джеферсон Манярес, 91. Вячеслав Велев, 44. Божидар Кацаров - К, 10. Серкан Юсеин, 30. Жак Пехливанов, 77. Октай Юсейн, 9. Александър Колев, 14. Даниел Миланович

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 80. Китан Василев, 23. Димитър Тонев, 20. Джунейт Яшар, 18. Клайдер Машадо, 5. Матей Шимич, 22. Бисер Бонев, 88. Ренан Арияш

Треньор: Неманя Миланович

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 4. Луиз Соарес, 28. Едуардо Кунде, 23. Браян Мендоса, 18. Диого Барбоса, 10. Спас Георгиев, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 9. Даниел Генов (К), 19. Браян Переа, 14. Марко Мажуга

Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 24. Мартин Смоленски, 20. Мартин Христов, 3. Мартин Кавдански, 21. Бубакар Траоре, 37. Марио Киконда

Треньор: Христо Янев