Новаците Хебър и Спартак Варна завършиха при резултат 0:0 в първия двубой на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик за сезон 22/23.

Домакините удържаха равния, въпреки че близо четвърт час играха с 10 души заради червен карто нан Ивайло Михайлов. Домакините остават на 15-а позиция с 13 точки, докато варненци са последни, вече с 9 пункта.

start-photo.bg
65 снимки

В началните минути на срещата гостите бяха по-активни. Опасно центриране на Микелс по земя бе блокирано в най-ключовия момент от браните на домакините. Виктор Митов пък намери от въздуха подаване на Микелс от корнер, но не уцели вратата на Дебърлиев. Иван Йорданов също имаше шанс - той залъга противник и стреля от около 25 метра, но шутът му бе отклонен в корнер.

Точно в средата на полувремето удар на Микелс се отклони коварно в тялото на съперник и заблуди Дебърлиев, който все пак успя да избие в ъглов удар. Антуи бе наблизо, но не се възползва от ситуацията.

Първият шанс за Хебър дойде след около половин час игра - Мартин Михайлов засече с глава центриране от свободен удар, но бе неточен. В 40-ата минута Вълчев центрира опасно почти от тъчлинията на десния фланг, но Фигередо пресече подаването му, макар и неособено убедително.

Хебър имаше възможност за гол точно преди почивката. Хамдиев проби отдясно до аутлинията и извади топката на дузпата, където Марсел засече, но Фигередо показа страхотен рефлекс и запази нулевото равенство.

Виктор Митев опита удар по тревата в началото на второто полувреме, ала не затрудни Дебърлиев. Малко по-късно Иван Йорданов стреля директно от корнер, но опитът му кацна на напречната греда на вратата на "гробарите".

Четвърт час преди края на редовното време "гробарите" останаха с 10 души. Ивайло Михайлов си изкара втори жълт картон за спъване срещу Иван Йорданов. През първата част пък той получи официално предупреждение заради разправия с Бен Карамоко.

Почти веднага след това Микелс си намери място за стрелба и опита удар, но не сполучи в опита си. Микелс имаше и още един шанс да стреля след заучено изпълнение на фал. Ударът на крилоот от дистанция обаче бе малко по-висок от нужното.

FT / Хебър Пазарджик - Спартак Варна 0:0

Хебър Пазарджик: 1 Петър Дебърлиев, 15 Камен Хаджиев, 5 Мартин Михайлов, 28 Осира Корнел, 99 Архан Исуф, 8 Алехандро Серано, 11 Лорен Марузин, 9 Ивайло Михайлов, 77 Октай Хамдиев, 97 Венсан Марсел, 55 Георги Вълчев

Треньор: Владимир Манчев

Спартак Варна: 31 Кристиано Фигуеиредо, 14 Ромееш Ивей, 3 Бен Карамоко, 66 Александър Цветков, 11 Виктор Митев, 82 Иван Йорданов, 10 Румен Руменов, 22 Роберто Хименез, 47 Родни Антуи, 7 Лерой Микелс, 23 Жоао Фернандес

Треньор: Димитър Димитров