Хебър Пазарджик победи с 1:0 Берое Стара Загора у дома за първа победа през сезона в еfbet Лига. Срещата беше от третия кръг на първенството. В герой за "зелените" се превърна Георги Николов. Нападателят вкара единственото попадение в срещата в 71-ата минута. Цяло второ полувреме домакините играха с човек повече, след като в края на първата част Жорди Говеа беше изгонен.

За Берое поражението беше първо през сезона. Отборът на Густаво Араголаса направи твърде малко в предни позиции и закономерно отстъпи на визитата си в Пазарджик.

Така Хебър събра 4 точки и вече заема шесто място във временното класиране. Берое е с две точки повече на трета позиция.

startphoto.bg
14 снимки

Срещата започна с по-активни действия на домакините. Първата по-сериозна опасност пред вратата на Родриго Ачинели дойде в 8-ата минута. Тогава аржентинският вратар трябваше да се намесва след удар на Георги Вълчев от границата на наказателното поле. Домакините продължиха да атакуват повече, но рядко застрашахава вратата на гостите. В 29-ата минута Карлос Охене получи в наказателното поле от Николай Николаев и отправи удар, но над вратата.

В 33-ата минута Берое за първи път погледна по-смело към вратата на Хебър. Вини Трибуле получи в наказателното поле и опита удар, който беше блокиран. Топката се озова в Тиаго Сейхас, който потърси долния десен ъгъл от около 15 метра, но Матвей Игонен успя да се справи и спаси.

В 42-ата минута Николаев проби отдясно и опита центриране, но топката се удари в ръката на Жорди Говеа. Еквадорецът вече имаше един жълт картон, след което получи втори и беше изгонен.

На полувремето Густаво Араголаса замени Едвин Ласзо и на негово място пусна Енцо Еспиноса. В 51-ата минута Хебър поиска дузпа след центриране на Николаев в наказателното поле, при което топката първо се удари в бедрото на Лучано Скуадроне, а след това в ръката му. ВАР обаче потвърди решението на Георги Кабаков да не отсъжда наказателен удар, а от последвалия корнер Ангел Бастунов отправи силен удар над вратата.

В 58-ата минута Хебър пропусна отлична възможност да открие резултата. Бастунов напредна с топката и навлезе в наказателното поле сам срещу Ачинели. Нападателят беше преследван от Тиаго Сейхас, а освен това и Ачинели излезе предвидливо и успя да блокира отправения удар от десетката на Хебър.

Малко след това Ачинели отново блесна със спасяване. Роберт Мазан центрира в наказателното поле, където Георги Николов се измъкна от защитник и отправи удар с глава от няколко метра, който стражът на гостите успя да спаси.

Крепостта на Берое падна в 71-ата минута. Атанас Кабов центрира меко на далечната греда отдясно, където Бастунов овладя, но не успя да нанесе удар. Все пак нападателят беше най-съобразителен, изпреварвайки вратаря и защитник на гостите, за да подаде към Георги Николов, а той със силен удар намери опразнената врата. Така младежкият национал вкара първия гол за Хебър през този сезон.

"Зелените" продължиха да са по-активният отбор и след гола. В 76-ата минута Бастунов напредна отляво и подаде към Роберт Мазан, който опита удар от малък ъгъл, но не затрудни Ачинели.

Дълбоко в добавеното време Бастунов получи на дузпата от Мазан. Нападателят овладя топката с гръб към вратата, завъртя се и отправи удар, който мина над вратата.

Хебър - Берое 1:0

1:0 Георги Николов (71)

Хебър: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев /к/, 44. Николай Николаев, 8. Карлос Охене (53 - 9. Георги Николов), 10. Ангел Бастунов, 77. Октай Хамдиев (89 - 13. Архан Исуф), 11. Атанас Кабов (90 - 3. Богомил Божуркин), 17. Николас Пенев (53 - 84. Стилиян Тисовски)

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 9. Георги Николов, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 84. Стилиян Тисовски, 99. Иван Дишков, 18. Петър Димитров, 23. Сашо Лебанов

Треньор: Любослав Пенев

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 8. Божидар Пенчев (73 - 11. Джани Политино), 14. Викторио Вълков (73 - 7. Александър Петров), 16. Симеон Мечев /к/ (60 - 20. Дамян Йорданов), 17. Едвин Ласзо (46 - 15. Енцо Еспиноса), 21. Тиаго Сейхас, 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос (68 - 19. Васил Василев)

Резерви: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 7. Александър Петров, 11. Джани Политино, 15. Енцо Еспиноса, 18. Деян Иванов, 19. Васил Василев, 20. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гаврилов

Треньор: Гонсало Араголаса

Ж.к.: Октай Хамдиев, Ангел Бастунов, Николай Николаев (Хебър); Жорди Говеа, Едвин Ласзо, Лучано Скуадроне, Тиаго Сейхас (Берое)

Ч.к: Жорди Говеа (Берое)

Съдия: Георги Кабаков

Стадион: "Георги Бенковски"