ЦСКА 1948 и Черно море завършиха при резултат 1:1 в мач от 10-я кръг в efbet Лига.  "Моряците'' пропуснаха да се изкачат до първото място в класирането, а домакините продължават с колебливите резултати.

Футболистите, водени от Илиян Илиев, поведоха след гол на Атанас Илиев в добавеното време на първата част. Резервата Видар Кяртансон изравни в 73-ата минута, засичайки с глава центриране на Русев.

В следващия кръг отборът от Варна играе на "Тича" с Ботев Пловдив, а на ЦСКА 1948 предстои визита на Берое още във вторник.

startphoto.bg
82 снимки

Двата отбора предложиха равностойно начало, като ЦСКА 1948 се опита да упражни домакински натиск. Първата голова възможност обаче бе за Черно море в 19-ата минута. След странично хвърляне топката попадна в Атанас Илиев, който стреля от границата на наказателното поле с левия крак, но топката премина покрай дясната греда.

Домакините бързо опитаха да отговорят. Пет минути след положението за Черно море, Чочев стреля от пряк свободен удар, но топката прелетя високо над вратата и не създаде проблеми на Дюлгеров. Две минути преди края на полувремето, "моряците'' отново създадоха добро положение. Продължително разиграване завърши с пас на Мазир Сула към Едгар Пашеко. Ударът на последния мина малко над напречната греда.

В добавеното време на първата част падна и попадение за гостите. След удар от дистанция на Пабло Гарсия се получи малък карамбол, в който Атанас Илиев се оказа на точното място и с плътен удар матира Даниел Наумов - 0:1.

Втората част започна със страхотен шанс за ЦСКА 1948. В 51-та минута на два пъти удари на Чочев и Русев бяха блокирани, а третият изстрел на Педриньо се оказа много неточен. Домакините продължиха да са по-активни, но трудно достигаха до голови положения. В 72-ата минута индивидуален пробив на Мазир Сула завърши със страхотен удар, при който Даниел Наумов показа касата си и изби в корнер.

Резултатът бе изравнен минута по-късно. Георги Русев центрира от пряк свободен удар и появилият се малко преди това исландец - Видар Кяртансон с глава прати топката в мрежата на гостите - 1:1.

До края на срещата играта се водеше предимно в средата на терена и до нов гол не се стигна.

FT ЦСКА 1948 - Черно море 1:1

0:1 Атанас Илиев 45'+1'

1:1 Видар Кяртансон 73'

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 15. Василев, 87. Петров, 5. Елитон, 6. Фуртадо, 39. Умарбаев, 21. Ценов, 10. Русев, 18. Чочев, 8. Педриньо, 19. Рууни

Черно море: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 6. Попов, 2. Панов, 11. Фернандес, 71. Панайотов, 5. Гарсия, 23. Пачеко, 8. Сула, 9. Илиев