Черно море и Арда завършиха наравно 1:1 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Закария Беншаа даде аванс на “моряците” на „Тича” в 28-ата минута, а малко след час игра Виктор Попов си вкара нелеп автогол.

Варненци изиграха много силно първо полувреме, в което пропуснаха няколко отлични възможности за гол. Втората част беше равностойно, а допуснатото попадение оказа влияние върху играта на домакините, от което обаче кърджалийци не успяха да се възползват, макар да отправиха няколко удара към вратата на Георги Георгиев.

Черно море събра 24 точки след днешния мач и заема 5-о място във временното класиране. Арда е 9-и с две точки по-малко.

start-photo.bg
93 снимки

Двубоят започна равностойно.  В 5-ата минута Велислав Василев отправи слаб удар, който беше точен, но не затрудни Анатолий Господинов. Десет минути по-късно Петър Босанчич отправи удар с глава след центриране от корнер, но доста неточно. В 18-ата минута Мади Кета напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Закария Беншаа изпревари Умар Сако и отправи удар с глава, но стреля покрай вратата.

В 23-ата минута Беншаа получи пред наказателното поле, напредна и отправи удар, който срещна гредата. Пет минути след това варненци поведоха. Кета овладя топката в центъра, напредна и подаде към Виктор Попов отдясно. Защитникът потърси Беншаа, който беше оставен непокрит в наказателното поле, овладя и с майсторки удар вкара за 1:0.

Малко след изтичането на половин час игра Мимито сгреши в средата на терена и топката се озова в краката на Светослав Ковачев, който проби мощно в противниковата половина. Той стигна до наказателното поле на варненци и стреля, но топката мина покрай левия страничен стълб на пазената от Георги Георгиев врата. При ответната атака пък удар на Васил Панайотов бе блокиран.

В 37-ата минута Беншаа пропусна страхотен шанс за втори гол. Алжирецът се озова сам срещу вратаря отляво, след като се справи с Алекс Петков. Нападателят обаче реши да лъже вратаря, вместо да отправи удар и беше блокиран от Господинов. Четири минути по-късно Кета направи за смях Алекс Петков отляво, навпезе в наказателното поле и стреля, но вратарят на гостите се справи.

В 61-ата минута Арда стигна до изравнителен гол. Ковачев подаде към Али отдясно, а защитникът намери резервата Жозе Жуниор в наказателното поле. Бразилецът отправи слаб удар, който рикошира във Виктор Попов и се озова във вратата на домакините за 1:1.

В 68-ата минута Василев пое топката отдясно, навлезе навътре и отправи удар, но над вратата. В 80-ата минута пред Тонислав Йорданов се откри страхотен шанс за гол след пробив на Иван Коконов отляво. Нападателят обаче се забави с удара си и топката беше блокирана. Арда продължи да бъде по-опасният отбор. Ндиайе напредна през центъра и подаде към Коконов. Крилото намери Ковачев, който от границата на наказателното поле стреля покрай вратата.

Черно море - Арда 1:1

1:0 Закария Беншаа (28)

1:1 Виктор Попов (61-автогол)

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петър Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов /к/, 10. Велислав Василев, 20. Мади Кета, 11. Алекс Фернандес, 88. Атаир Мимито, 31. Закария Беншаа

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 19. Матиас Курьор, 77. Стефан Велев, 39. Николай Златев, 4. Росен Софрониев, 8. Мазир Сула

Треньор: Илиан Илиев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Василев, 18. Ласана Ндиайе, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев /к/

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 29. Слав Петков, 97. Жуниор Палмарес