Монтана разби Дунав с 4:1 в решителен бараж за efbet Лига и напълно заслужено си осигури участие в елита през следващия сезон. След два неуспешни опита да се завърне на най-високо ниво тимът на Светлан Кондев напълно показа, че има място сред най-добрите. Втородивизионният тим откри чрез Владимир Айтов, а минути преди края на първото полувреме Тони Тасев удвои преднината за тима си. През втората част Николай Минков направи резултата класически след красиво попадение. В заключителните минути на срещата паднаха нови две попадения. Първо Атанас Илиев реализира четвърти гол за Монтана, а малко след това Фернандо Кавалканте се разписа за Дунав.

Антон Узунов
57 снимки

Двата тима стартираха двуостро двубоя, но Монтана постепенно овладя контрола на топката и пренесе играта в половината на Дунав. В 5-ата минута Владимир Айтов проби отдясно и реши да стреля от границата на наказателното поле, при което топката премина на метър над напречната греда.

Веднага след тази ситуация Борислав Балджийски стреля от около 25 метра право в ръцете на Благой Макенджиев.

Русенци опитаха с бързи атаки по крилата, но те не носеха опасности за Марин Орлинов. Първите минути на срещата предложиха добро темпо като двата отбора търсеха с бързи нападения да достигнат една от двете врати.

В 15-ата минута Дунав можеше да излезе напред в резултата. Вратарят на Монтана Марин Орлинов не успя да се намеси решително след центриране отдясно. В наказателното поле Ивайло Лазаров бе най-съобразителен и достигна първи до отбитата топка. Халфът стреля мигновено, но стражът на втородивизионният тим се хвърли самопожертвователно и изби в ъглов удар.

Головите ситуации продължиха да се развиват пред двете врати. В 19-ата минута Николай Цветков центрира от ъглов удар на първата греда, където Владимир Айтов стреля покрай левия страничен стълб.

Дунав отговори с опасно нападение отляво. Александър Исаевски проби по крилото и центрира остро в наказателното поле, но намиращият се на изгодна позиция Григор Долапчиев не успя да нанесе удар към вратата на Марин Орлинов.

Отговорът на Монтана не закъсна и Борислав Балджийски опита отново да преодолее Благой Макенджиев, но ударът му този път премина над вратата.

В 28-ата минута втородивизионният тим откри резултата. Тони Тасев центрира от фаул, където Владимир Айтов надскочи всички и реализира в горния десен ъгъл. Първоначално главният съдия Георги Кабаков отмени попадението, но след кратко съвещание със страничния рефер Мартин Маргаритов попадението бе зачетено.

Дунав опита веднага да реагира. Григор Долапчиев бе изведен зад гърба на защитата на Монтана. Нападателят овладя на границата на наказателното поле и стреля, но много неточно.

В 34-ата минута символичните гости изпълниха заучено положение. Борислав Балджийски центрира ниско по тревата в наказателното поле, където Николай Цветков опита диагонален изстрел, но той бе слаб и Благой Макенджиев без проблеми улови.

Четири по-късно Свилен Щерев стреля от дистанция над вратата на Марин Орлинов. Малко след това Дунав получи фаул на удобна позиция за обстрел, но Лазаров стреля над вратата.

В 43-ата минута Монтана удвои преднината си. Атанас Илиев се пребори с Михаил Милчев и свали топката към Николай Цветков, който с едно отиграване изведе Тони Тасев зад гърба на защитата. Крилото напредна, финтира Благой Макенджиев и реализира в долния ляв ъгъл.

Дълбоко в добавеното време Николай Цветков центрира на близката греда към Николай Минков, но халфът не успя да засече и резултатът остана непроменен.

С началният сигнал за второто полувреме Дунав опита дълбока преса в половината на Монтана. Русенци обсадиха вратата на Марин Орлинов, а възпитаниците на Светлан Кондев приеха играта и изчакваха на контраатака.

В 50-ата минута Исаевски центрира в наказателното поле, където стражът на втородивизионния тим боксира пред погледа на Григор Долапчиев.

В следващите минути играта често бе накъсвана след извършване на нарушения и двубоят започна да се развива по вкуса на Монтана.

В 64-ата минута Иван Михов игра с глава в наказателното поле на Дунав след центриране от фаул, но Благой Макенджиев излезе навреме и се намеси решително.

Пет по-късно Монтана реализира и трето попадение във вратата на Благой Макенджиев. Николай Цветков подаде към Николай Минков. Атакуващият халф напредна, нагласи си топката и изстреля снаряд в долния ляв ъгъл, за да направи резултата класически за своя тим.

След попадението се откри добра възможност пред Тони Тасев, но изстрелът на крилото премина над вратата.

В 76-ата минута влезлият след като резерва Митко Русанов проби отдясно. Младокът центрира на първа греда, където Фернандо Кавалканте игра с топката, но изстрелът му премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 84-ата минута Монтана напълно разби интригата на пух и прах. Валери Христов центрира отдясно на задна греда, където Атанас Илиев с глава реализира отблизо.

Две по-късно Дунав все пак върна едно попадение. Фернандо Кавалканте бе негов автор, след като засече центриране от ъглов удар.

След бързата размяна на попадения пред Монтана се откри нова отлична възможност. Сергей Георгиев се оказа на добра позиция, но стреля над вратата. Това бе и последното действие на терена и Монтана се завърна в efbet Лига. Оттук насетне ще се разбере бъдещето на Дунав и развитието с финансирането на клуба.

ДУНАВ - МОНТАНА 1:4