Спартак и Черно море дадоха всичко от себе си, но не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 0:0 в голямото дерби на Варна. Над 6000 зрители по трибуните на стадион "Спартак" наблюдаваха сблъсъка от 15-ия кръг в efbet Лига, който предложи много битка, но не и чак толкова чисти голови ситуации и напълно закономерно двата тима взеха по точка от първото варненско дерби в елита от 13 години насам.

start-photo.bg
52 снимки

"Моряците" владееха повече иницитивата в срещата, но липсата на ефективност в атака, която показва тима на Илиан Илев в последните няколко мача, си пролича и днес. "Соколите", от своя страна, пък имаха най-чистото положение в срещата през второто полувреме, но тогава вратаря Георги Георгиев направи отлично спасяване.

По този начин Спартак вече има осем точки, но остава на последното 16-о място, докато Черно море, който записа трето поредно равенство, е седми с 25 пункта колкото имат още Локомотив София и Левски. В следващя кръг "соколите" гостуват на Славия, а "моряците" приемат именно столичните "железничари".

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

И двата отбора се хвърлиха в битката от самото начало, но опасности пред двамата вратари липсваха. Феновете по трибуните и на двата тима пък създаваха великолепна атмосфера.

Първата реална голова възможност бе на сметката на "моряците" в 14-ата минута. Виктор Попов центрира отдясно в пеналтерията, а на далечната греда Мехмед Сабри увисна, което позволи на Мади Кета да овладее и да стреля от границата на вратарското поле, но над вратата на Иван Дичевски.

Пет минути по-късно Матеус Клементе измъкна топката от Румен Руменов, след което преодоля и Пламен Димов и шутира силно пред наказателното поле, но кълбото профуча малко над напречната греда.

Първият точен удар за Спартак в мача дойде в 26-ата минута. Тогава Здравко Димитров стреля директно от пряк свободен удар на сериозна дистанция от вратата и бе точен, но слабо и право в ръцете на вратаря Георги Георгиев.

БТА / BTA
18 снимки

Три минути след това Васил Панайотов също шутира директно от пряк свободен удар от доста солидна дистанция, но без проблеми за Дичевски, който улови.

В 32-ата минута "моряците" имаха нов шанс за попадение. Попов центрира ниско отдясно в наказателното поле, където Димов не успя да изчисти по най-добрия начин и топката се озова на пътя на Закария Беншаа, който засече с левия крак, но твърде слабо и Дичевски спаси.

Две минути преди края на първата част се наложи Илиан Илиев да направи принудителна промяна в своя тим. Алекс Фернандес се наложи да влезе на мястото на получилия контузия Велислав Василев.

До края на полувремето липсваха опасни ситуации пред двете врати, а играта бе накъсвана и от сериозен брой нарушения.

Четири минути след старта на втората част Мади Кета и Цветомир Панов направиха двойно подаване след изпълнение на ъглов удар, а последният центрира в наказателното поле, където на втора греда Матиас Курьор стреля с глава, но слабо и в ръцете на Дичевски.

В 55-ата минута "соколите" имаха неворятна възможност да поведат в резултата. Димитров преодоля Виктор Попов в половината на гостите, комбинира с Ивей Ромееш, който пък даде чудесно извеждащо подаване за Денис Баланюк в наказателното поле и стреля към вратата, но Георгиев излезе, скъси ъгъла и блокира удара в корнер.

Черно море също имаше страхотен шанс за попадение в 74-ата минута. Николай Златев направи отличен пробив отдясно и центрира в наказателното поле, където Курьор овладя на първа греда и върна топката към границата на паналтерията за Фернандес, който стреля точно към вратата, но Дичевски изби в ъглов удар.

До края на срещата темпото на игра спадна сериозно, като и двата тима не допуснаха вратата им да бъде застрашена. Така първото дерби на Варна в елита от 13 години насам завърши без победител.

FT | СПАРТАК ВАРНА – ЧЕРНО МОРЕ  0:0