Лудогорец разгроми с 6:0 Ботев Враца на своя "Хювефарма Арена" в Разград. Така шампионите загряха по най-добрия начин за мача с Интер от Лига Европа следващата седмица. Головата фиеста бе официален дебют за чешкия треньор Павел Върба, както и за новото попълнение Кали Оливейра, който влезе като резерва.

По два гола в мача отбелязаха Марселиньо (8, 43) и Якуб Швиерчок (78, 82,) разписаха се още Клаудиу Кешеру (56) и Абел Анисе (64).

Още в 8-ата минута Дяков центрира в наказателното поле към непокрития Марселиньо и за бразилеца бе детска игра да прати с глава топката във вратата на гостите. Пак той бе в прегръдките на съотборниците си в 43-ата минута, когато завърши отлична атака на домакините. Икоко центрира отдясно по земя, Кешеру подаде към Марселиньо, който шутира без забавяне и топката се озова в мрежата на врачани за втори път. Вина за попадението имаше и стражът на гостите Христо Митов, който се намеси доста колебливо.

В 56-ата минута Клаудиу Кешеру направи резултата класически. Моци продължи центриране от корнер към вратата, където от един метър Кешеру вкара един от най-лесните си голове в кариерата си.

Не закъсня и четвъртото попадение, при което блесна новата перла на Лудогорец Кали Оливейра. Няколко минути след влизането си в игра той направи страхотен пробив отдясно и пусна перфектен пас по земя към непокрития Анисе, който от движение направи 4:0.

Резервата Якуб Швиерчок наниза два гола в рамките само на 4 минути. В 78-ата минута той завърши хубава атака отдясно на Икоко и Вандерсон. Принос за попадението имаше и Каули Оливейра, който отклони с пета топката към поляка. При втория си гол Швиерчок бе изведен очи в очи с Христо Митов от Козми Моци, финтира го и хладнокръвно прати топката в мрежата на гостите за крайното 6:0.

Още след изиграването на първия пролетен кръг Лудогорец дръпна със 7 точки пред Левски, който завърши 0:0 във вечното дерби с ЦСКА.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ВРАЦА 6:0

Голмайстори: 1:0 Марселиньо 8, 2:0 Марселиньо 43, 3:0 Кешеру 56, 4:0 Анисе 64, 5:0 Швиерчок 78, 6:0 Швиерчок 82

Лудогорец (4-2-3-1): 23. Пламен Илиев - 22. Джордан Икоко, 5. Георги Терзиев, 30. Козмин Моци 3. Антон Недялков - 18. Светослав Дяков-капитан, 12. Абел Анисе - 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон - 28. Клаудиу Кешеру
Треньор Павел Върба

Ботев Враца (4-2-3-1): 1.  Христо Митов - 11. Андреас Васев, 37. Венцислав Керчев, 5. Петко Ганев, 4. Ангел Лясков - 28. Христо Златински, 16. Алассане Н'Диайе - 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов - 30. Валери Домовчийски-капитан