Отборите на Лудогорец и Ботев Пловдив излизат в пореден двубой от 26-тия кръг на efbet Лига. Срещата на "Хюверфарма Арена" е с начален час 18:45 и ще бъде излъчвана пряко в ефира на DIEMA SPORT. Ние от Gong.bg ще проследим всички най-интересно от двубоя минута по минута.

Домакините имат нужда от само още 3 успеха, за да се поздравят с 9-та поредна шампионска титла на България. Успехът срещу Левски с 1:0 на "Герена" през миналата седмица отвори внушителна разлика от 10 точки на върха, която надали ще бъде стопена в оставащите 6 мача до края.

За гостите от Пловдив двубоят е без значение, след като всички погледи в лагера на "жълто-черните" са насочени към реванша в полуфинала за Купата на България с ЦСКА. Момчетата на Ферарио Спасов са без победа след възобновяването на футбола у нас, допускайки поражение с 0:1 в домакинството на Ботев Враца и завършвайки 0:0 с "червените" отново на "Коматево".