Тимовете на Левски и Лудогорец не успяха да се победят в последен мач от кръга в efbet Лига и двата отбора направиха нулево реми (0:0) при дуела си, игран на „Георги Аспарухов“. Това равенство е лошо и за двата отбора, тъй като Лудогорец вече изостава от лидера ЦСКА с три точки, докато „сините“ от София не могат да запишат успех в efbet Лига вече в 11-и пореден мач, което е най-лошата някога серия на клуба от „Герена“. Все пак столичани изиграха много силен мач срещу актуалния шампион и далеч това игрово поведение не кореспондираше с първите две срещи за клуба след подновяването на футбола през пролетта.

Иначе, това равенство означава, че Левски няма победа в 21 поредни мача срещу Лудогорец в шампионата, а тази на "Герена" набъбна до 10 поредни мача без успех срещу "зелените".

Иначе, срещата беше изпълнена с динамичен футбол, особено през първото полувреме, но двата отбора не успяха да намерят пътя към една от двете врати. По този начин „орлите“ са втори с 50 пункта, три зад лидера ЦСКА, докато Левски е седми с 32 точки, колкото има и осмият Арда.

Левски - Лудогорец

източник: sofascore.com

Дебют за двата отбора направиха двама от новите им футболисти – за Левски – Джавад Ел Джемели, докато за „орлите“ през второто полувреме се появи Рай Насименто.

В следващия рунд Лудогорец приема Черно море, докато Левски ще посрещне Ботев Враца в София.

Домакините стартираха по-интензивно срещата и опитаха да наложат натиск спрямо съперника си от Разград. Във втората минута Кръстев изпълни ъглов удар отдясно на вратата, пазена от Падт, но до сериозно положение не се стигна.

start-photo.bg
99 снимки

Лудогорец започна да държи повече токата и създаде няколко центрирания след статични положения, а в 17-ата минута гостите изтърваха чисто положение за гол. Левски се провали при изнасянето на топката чрез Филип Кръстев, а Десподов комбинира с Нонато, който стреля, но ударът му беше блокиран. В 19-ата Андриан Краев стреля много силно от дистанция към лудогорската врата, но прати топката над напречната греда на Падт.

След половин час игра пък ​Рикардиньо пласира топка за Ивелин Попов, който от сложна позиция стреля с глава, но не затрудни Падт. При следващото си нападение "сините" пак стреляха чрез Кръстев, но шутът беше безкрайно анемичен. Три преди края на първата част Лудогорец разигра добре през средата, а Игор Тиаго с гръб изведе вдясно Кирил Десподов. Крилото напредна и шутира по диагонала, но не уцели вратата на Андреев.

В самия край на първата част Кирил Десподов центрира към Игор Тиаго в наказателното поле на Левски. Бразилецът овладя елегантно и стреля между двама бранители на "сините", но неточно - аут.

В 47-ата Игор Тиаго изведе Десподов сам срещу Пламен Андреев. Капитанът на Лудогорец опита да прехвърли домакинския страж, но освен него, прехвърли и вратата на Левски. В 51-ата Ивелин Попов овладя пред наказателното поле на разградчани и предпочита да завършва сам, отколкото да комбинира с Рикардиньо, но Франко Русо с крак спаси вратата на Падт.