Лудогорец победи Локомотив Горна Оряховица с 2:1 в контролен мач игран на стадион "Хювефарма Арена". Гостите откриха рано чрез Владислав Мирчев, но в средата на първата част Бернард Текпетей възстанови равенството. В началото на втората част младокът Цветослав Петров реализира второ попадение за разградчани, оформяйки крайния резултат. Двубоят се игра в две полувремена от по 40 минути.

lap.bg
13 снимки

"Орлите" не бяха водени от Павел Върба, който по-рано днес е бил приет в болница. Все пак добрата новина за Лудогорец е завръщането на Пламен Илиев, Георги Терзиев и Светослав Дяков отново в игра. Неофициален дебют за шампионите направи и последното ново попълнение Оливие Вердон.

Още в 4-ата минута разградчани имаха отлична възможност да открият резултата. Бернард Текпетей проби по десния фланг. Крилото навлезе в наказателното поле и подаде към Елвис Ману. Нидерландецът веднага отправи изстрел, но топката срещна десния страничен стълб на Християн Христов, а при добавката атакуващият футболист бе блокиран от защитата на гостите.

Домакините продължиха с нападенията си и Бернард Текпетей бе изведен зад гърба на защитата на "железничарите", но ганаецът бе блокиран от Тодор Таушанов.

В 8-ата минута Локомотив откри резултата. Гостите организираха бърза контраатака, която завърши с центриране в наказателното поле към Владислав Мирчев. Нападателят остана непокрит и отблизо реалзиира в долния ляв ъгъл на Пламен Илиев.

"Орлите" отново натиснаха своя съперник, принуждавайки го да се прибере дълбоко в собствената си половина. Локомотив предприе по-дефанзивна тактика и отново следеше за възможност за организиране на опасна контраатака.

В 11-ата минута Талеб Таута центрира около дъгата на наказателното поле, където Елвис Ману нанесе удар от въздуха, но той бе слаб и Християн Христов улови.

Малко след това Ихинио Марин стреля покрай вратата на Локомотив. В следващите минути натискът на Лудогроец продължи, а почти целият състав на Павел Върба се настани в половината на "железничарите".

В 17-ата минута Ихинио Марин бе изведен в наказателното поле. Нападателят овладя и стреля, но топката бе избита пред голлинията от Пламен Тенев. Веднага след това Доминик Янков и Бернард Текпетей комбинираха пред наказателното поле на гостите. Младокът стреля технично, но покрай левия страничен стълб.

При едно от малкото си нападения към вратата на Пламен Илиев, Виктор Митев стреля акробатично от въздуха, но топката прелетя над вратата.

Постепенно темпото на игра спадна и головите възможности пред двете врати липсваха. Все пак разградчани продължиха да диктуват действията на терена, а десният фланг бе по-активен, където действаха Жордан Икоко и Бернард Текпетей.

В 30-ата минута ганаецът отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но топката срещна тялото на Иван Винков.

Пет по-късно Лудогорец възстанови равенството. Бернард Текпетей се възползва от центриране в наказателното поле и елегантно преодоля Християн Христов.

Веднага след това прехвърчаха искри на терена, след като Георги Терзиев влезе грубо в краката на Владислав Мирчев.

В 39-ата минута Пламен Илиев се намеси решително след техничен удар в долния десен ъгъл на Александър Стефанов.

На почивката треньорът на Лудогорец Павел Върба направи няколко промени по състава си, като в игра се появиха Мавис Чибота и Жоржиньо, както и трима от талантите от школата - Дамян Дамянов, Димитър Илиев и Иван Йорданов.

Разградчани упражниха натиск още от първата минута на втората част. „Орлите“ притиснаха „железничарите“, като отново десният фланг бе по-активният.

В 53-ата минута Лудогорец реализира второ попадение във вратата на Локомотив. Жордан Икоко центрира в наказателното поле, където отблизо Цветослав Петров реализира.

През втората част темпото на игра спадна, но ролите не се смениха и възпитаниците на Павел Върба продължиха да имат пълен контрол на топката. В 56-ата минута Иван Йорданов стреля към вратата на гостите, но изтрелът му бе неточен кълбото излезе в аут.

В следващите минути играта често бе накъсвана след извършването на нарушения. Лудогорец бе по-активният отбор, но не успяваше да преодолее сгъстената защита на Локомотив.

В 76-ата минута поредното нападение на разградчани завърши с изстрел, но и този път Мавис Чибота не успя да намери целта. Това беше и последното по-интересно положение пред една от двете врати.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО ГО 2:1

0:1 Вл. Мирчев 8'

1:1 Текпетей 35'

2:1 Цв. Петров 53'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Жордан Икоко, Георги Терзиев, Оливие Вердон, Талеб Таута, Светослав Дяков, Доминик Янков, Каули Оливейра, Елвис Ману, Бернард Текпетей, Ихинио Марин

Резерви: Дамян Дамянов, Иван Йорданов, Жоржиньо, Мавис Чибота, Димитър Митков, Петър Генчев, Димитър Илиев, Цветослав Петров

Треньор: Павел Върба

ЛОКО ГО: Християн Христов, Петко Цанков, Пламен Тенев, Тодор Таушанов, Виктор Митев, Петър Чалъков, Иван Иванов, Джунейт Яшар, Иван Винков, Александър Стефанов, Владислав Мирчев

Резерви: Ивайло Василев, Янислав Цачев, Момчил Кузманов, Иван Вълчанов, Ахмед Мурад, Иван Славов, Кристиян Райчев, Владимир Янков