Лудогорец загуби от Цървена Звезда с 0:1 на стадион "Регнум Кария" в Анталия. "Звездашите" откриха чрез Марко Гобелич. През второто полувреме разградчани бяха по-добрия отбор, но с пропуски се отчетоха Мавис Чибота, Георги Терзиев и Дан Битон. В заключителните минути на двубоя Владислав Стоянов отрази дузпа изпълнена от Милан Павков.

Официален сайт на Лудогорец
14 снимки

Правеше впечатление избора на Павел Върба за титулярната единайсеторка. Чешкият специалист заложи на един дефанзивен халф в лицето на Стефан Баджи, а един до друг в по-предни позиции играеха новото попълнение Каули Оливейра и Марселиньо.

Двата отбора стартираха срещата без да има период на проучване и срещата започна двуостро. В първите минути мачът беше равностоен. В 10-ата минута Мавис Чибота поде самостоятелна акция и бе фаулиран отляво, но крилото продължи и след това не успя да намери включилият се на скорост Димо Бакалов.

В 17-ата минута Пламен Илиев улови след удар с глава на Дегенек. В следващите минути "звездашите" опитваха с постепенни акции и изостряне в последните метри на терена да атакуват вратата на "орлите". От своя страна разградчани опитваха с бързи отигравания и възможно по-малко докасвания да застрашат Милан Борян.

В 28-ата минута Цървена Звезда откри резултата. Защитата на Лудогорец не успя да изчисти след центриране в наказателното поле. Топката стигна до Марко Гобелич, който залъга Станислав Манолев и подаде към Петрович. Последва удар на халфа, при което Пламен Илиев отрази удара, но притичалия Гобелич отблизо реализира.

В 33-ата минута вратарят на "орлите" улови без проблеми изстрел от фаул на Николич. Постепенно играта се поуспокои и положенията пред една от двете врати липсваха. Нападателят на Лудогорец Якуб Швиерчок бе изолиран в предни позиции и не получаваше топката, което го принуждаваше да се изтегли по-назад, за да я иска. В някои моменти отбраната на разградчани изпитваше трудности в противодействието на фланговите атаки на "звездашите", които често завършваха с ъглов удар за тях.

До края на първото полувреме не се допуснаха опасности пред двете врати и резултатът остана непроменен.

На почивката треньорът на Лудогорец Павел Върба направи пет промени. Играта напуснаха Пламен Илиев, Сисиньо, Рафаел Форстър, Станислав Манолев и Марселиньо. На терена през вторите 45 минути ще играят Владислав Стоянов, Жордан Икоко, Козмин Моци, Талеб Таута и Абел Анисе.

Лудогорец стартира по-агресивно. Имаше и промяна в тактическата постройка - Абел Анисе и Стефан Баджи заиграха един до друг, а Каули Оливейра бе позициониран пред тях.

В 56-ата минута Мавис Чибота изненада с изпълнението на фаул. Крилото реши директно да стреля и топката срещна десния страничен стълб на Милан Борян. В ответната атака Владислав Стоянов улови удар на Йованчич.

Две по-късно Чибота даде скрит пас към Якуб Швиерчок в наказателното поле. Полякът стреля отблизо, при което Борян спаси, а при добавката удар на Чибота бе блокиран. Опасността пред вратата на Цървена Звезда не бе предотвратена и след центиране на Димо Бакалов, полякът отново нанесе удар, който бе уловен от стражът на "звездашите".

В 62-ата минута влезлият преди минута Вандерсон центрира остро от фаул, но Георги Терзиев отблизо не успя да нанесе изстрел към вратата на Цървена Звезда.

След като се включиха в игра Клаудиу Кешеру, Вандерсон и Жоржиньо играта на Лудогорец стана още по-агресивна. В тези минути и треньорът на Цървена Звезда Деян Станкович направи много промени по състава си.

В 70-ата минута Козмин Моци и Милан Паков се спречкаха, след нарушение на сръбският нападател. Но всичко бързо бе предотвратен и главният съдия показа на двамата жълт картон.

В 77-ата минута Вандерсон и Клаудиу Кешеру размениха подавания. Бразилецът бе изведен в наказателното поле и пусна хитър пас към нахлуващия на скорост Дан Битон. Халфът стреля отблизо, но на голлинията топката бе избита от защитник на Цървена Звезда. Отлична възможност на Лудогорец!

Три по-късно Владислав Стоянов се намеси решително с една ръка след параболичен удар на Ньегош Петрович. В 84-ата минута Гаич стреля отблизо над вратата.

В 85-ата минута Георги Терзиев фаулира Велко Симич в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Милан Павков застана зад топката и стреля в долния десен ъгъл на Владислав Стоянов, който майсторски спаси.

До края на двубоя нямаше опасности пред двете врати и резултатът се запази.

Следващата контрола на Лудогорец в Турция е срещу руския Ахмат Грозни на 6 февруари, четвъртък.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЪРВЕНА ЗЕЗДА 0:1