Отборът на Лудогорец победи Хебър с 3:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Бърнард Текпетей даде преднина на "орлите" в 11-ата минута. Аслак Фон Витри пък удвои аванса на разградчани с гол в 38-ата минута.

Три минути преди края на редовното време Стефан Цонков намали изоставането на тима от Пазарджик. Край на спора сложи Рик Джонатан с гол в 89-ата минута. Така Лудогорец спечели на "Хювефарма Арена" за първа победа след завръщането на Георги Дерменджиев като наставник на тима.

"Орлите" изместиха Левски от четвъртата позиция с 27 точки след 13 мача. Хебър пък остава на деветото място с 19 пункта.

Лудогорец Хебър

източник: Sofascore

Още в първата минута Лудогорец създаде нещо по-опасно. Топката стигна до Кайо Видал, който я пусна на Тодор Неделев. Той стреля по земя извън наказателното поле, но ударът му не затрудни Матвей Игонен.

Две минути след това "орлите" стигнаха до гол, след като Фон Витри подаде от аут линията към Руан Секо, а той изпревари стража на Хебър и прати топката във вратата. Веднага обаче последва сигнал, оказа се, че топката е излезнала в аут преди паса.

В 8-ата минута Аслак фон Витри получи отдясно и пусна остър пас по земя към Руан Секо. Опитът за изстрел от движенение на нападателя бе блокирано. Топката излезе в корнер, който не доведе до нищо по-опасно пред Игонен.

start-photo.bg
83 снимки

Руан Секо получи в наказателното в 10-ата минута, успя да финтира, за да си нагласи топката и след това стреля. След рикошет кълбото излезе на сантиметри от десния страничен стълб на вратата. При последвалия корнер отново той бе близо до това да стреля, но не намери топката добре.

Домакините откриха минута след това. Аслак Фон Витри прати чудесно центриране около бялата точка в пеналтерията на Хебър. До топката стигна Бърнард Текпетей, който от движение с едно докосване я прати покрай стража на гостите и във вратата.

Натискът на Лудогорец продължи и в 16-ата минута до нова възможност стигна Руан Секо, който пое топката след неразбирателство в наказателното на гостите. Неговият изстрел обаче бе уловен от Матвей Игонен.

В 21-ата минута Тодор Неделев си нагласи топката на левия крак и опита изстрел от дистанция, който обаче мина встрани от целта.

Десет минути след това Якуб Пьотроски пусна страхотен извеждащ пас от десния фланг към наказателното поле, където Кайо Видал успя да финтира защитник на Хебър. След това се опита да направи същото и със стража на гостите, който бе излязъл напред. Игонен обаче се справи и докосна топката, за да я избие от краката на крилото.

Минута по-късно добър шанс имаше и Текпетей да удвои аванса на шампионите, но и той бе отказан от Матвей Игонен.

В 35-ата минута дойде първият удар на Хебър след интересно изпълнение на Карлос Охене. Той пробва да прехвърли Симон Слуга с удар почти от центъра, а топката мина над напречната греда.

Три минути след това Лудогорец стигна до нова голова възможност чрез Кайо Видал, който бе намерен в пеналтерията. Неговият шут затрудни Игонен, който не се намеси достатъчно убедително. Топката стигна до Аслак фон Витри след опит на Руан Секо също да шутира, а десният бек на домакините не сбърка и намери мрежата на Хебър.

Пет минути преди края на редовното време на първата част, първо Якуб Пьотровски стреля, а отбитата топка стигна до Педро Нареси, който също потърси гола. Страхотната намеса на Игонен обаче го лиши от попадение.

В края на полувремето Бърнард Текпетей изненада Матвей Игонен с изстрел от трудна позиция в близкия ъгъл на вратата. Стражът все пак успя да спаси и това доведе до втори корнер за разградчани. Франко Русо опита да намери целта с акробатично изпълнение, но топката излезе в аут.

В 51-ата минута дойде най-добрата възможност за Хебър до момента. Николас Пенев получи центриране от Атанас Кабов в наказателното поле на разградчани. Той стреля с глава, но топката мина до левия страничен стълб.

Четири минути след това Пьотровски бе изведен от Кайо Видал, но ударът на поляка бе блокиран след добра намеса на Стефан Цонков. Малко след това Текпетей получи от Оливие Вердон след разбъркване при корнер. Последвалият изстрел на автора на първия гол обаче бе разочароващ и мина високо над вратата.

В 64-ата минута Тодор Неделев опита да намери вратата с изстрел от дистанция, който обаче отново не беше точен. Три минути след това топката стигна до Доминик Янков след ъглов удар и стреля опасно от границата на наказателното поле. Топката обаче мина малко над напречната греда.

В 76-ата минута Квадво Дуа тръгна отдясно и получи, след което пусна пас към Доминик Янков. Той стреля, но в средата на вратата и Матвей Игонен се справи.

Хебър се върна в мача в 87-ата минута, след като играч на гостите отклони с глава към Стефан Цонков, а той стреля. Това бе първият точен удар за гостите, който също така попадна във вратата на "орлите".

Само две минути след това разградчани отново поведоха с два гола. Избита топка стигна до краката на Рик Джонатан, който добре залъга противников играч и стреля. Ударът му рикошира и преодоля Матвей Игонен.

FT / Лудогорец - Хебър 3:1

1:0 Бърнард Текпетей 11'

2:0 Аслак Фон Витри 38'

2:1 Стефан Цонков 87'

3:1 Рик Джонатан 89'

Съставите на двата отбора:

Лудогорец: 2. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски, 16. Аслак фон Витри, 17. Сон, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Секо

Резерви: 67. Дамян Христов, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Тисера, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев

Треньор: Георги Дерменджиев

Хебър: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 43. Жоао Сеско, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 8. Карлос Охене, 21. Марсел Канади, 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 24. Лазар Марин, 88. Мартин Янков, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 3. Богомил Божуркин, 10. Ангел Бастунов