Отборът на Лудогорец не успя да победи словашкият шампион Слован Братислава и двата отбора завършиха при резултат 1:1 в последната контрола на "орлите" на лагера в Турция. Ноно откри резултата в 62-ата минута, но Жоржиньо успя да изравни само три минути след това. Българският национал Васил Божиков не взе участие в срещата, след като се възстановява от контузия.

ludogorets.com
21 снимки

Българският шампион бе по-добрият отбор на терена през целия двубой и създаде няколко добри ситуации през втората част, но не успя да ги материализира. Първата част не предложи почти нищо интересно, но през вторите 45 минути двата отбора вдигнаха оборотите и отбелязяха по едно попадение, а и удариха и по една греда.

С това равенство тимът на Павел Върба приключи подготовката си в Турция и утре, 08.02, се завръща в България.

През първите двайсетина минути играта бе равностойна, като положения пред двете врати липсваха. Двата тима изпълниха само по един ъглов удар.

Чак в 33-ата минута беше отправен и първият точен удар към една от двете врати. Марселиньо центрира отдясно в наказателното поле, където Клаудиу Кешеру засече с глава, но право в ръцете на вратаря. Секунди по-късно румънецът върна жеста, като изведе българския национал на стрелкова позиция, но стражът на словаците успя да избие.

В 37-ата минута Сисиньо трябваше да напусне игра заради контузия, а на негово място се появи Станислав Манолев.

180 секунди след като започна второто полувреме „орлите“ пропуснаха страхотна възможност да открият резултата. Капитанът Светослав Дяков успя да открадне топката и подаде на Марселиньо, който изведе Жоржиньо сам срещу вратаря Грейф, но последният стреля в аут от близко разстояние.

Точно преди да измине час игра Слован създаде добра ситуация, при която Байрич засече с глава центраране от фаул, но ударът му от близко не бе точен.

В 62-ата минута „синьо-белите“ поведоха. Разписа се Ноно, който вкара с удар от около 30 метра.

Българският шампион обаче отговори много бързо на предизвикателството и изравни само три минути след това. Вандерсон успя да изведе Кешеру сам срещу стража на словаците. Руменецът опита да прехвърли вратаря, а пред голлиняитя Жоржиньо реализира на празна врата – 1:1.

След изравнителното попадение обаче словашкият шампион опита да вземе инициативата и създаде две опасни ситуации пред вратата на Пламен Илиев.

В 71-ата минута Георги Терзиев не покри по най-добрия начин футболист на Слован и последва силен удар от малък ъгъл, който обаче бе неточен.

Три минути след това Слован нацели и греда след удар на Ротао.

В 75-ата минута Каули Оливейра замени Марселиньо.

120 секунди след това и Вандерсон уцели греда, след като топката бе центрирана отдясно.

В 82-ата минута Лудогорец можеше да направи пълен обрат, след като Вандерсон изведе Антон Недялков, който намери Жоржиньо, но ударът на крилото от около точката за дузпа бе спасе  с крак от стража на Слован.

Минута преди края на срещата новото попълнение Каули Оливейра можеше да донесе победата за Лудогорец, но ударът му с глава от близко премина близо до гредата. Това бе и последното действие в срещата.

ЛУДОГОРЕЦ – СЛОВАН 1:1