Локомотив София загуби с 0:2 от Войводина Нови Сад в контролна среща в Турция. Головете вкараха Иван Вукчевич (48) и Владислав Милетич (72).

За "червено-черните" това бе втора проверка от лагера в южната ни съседка. Преди три дни тимът от "Надежда" отстъпи с 0:2 на Шинник (Ярославл).

Българският отбор влезе по-добре в мача и пропусна да поведе още в 10-ата минута. Франса проби отляво и шутира, но вратарят Царевич изби. Малко след това Юлиан Ненов центрира опасно в наказателното поле, където обаче Франса не успя да стигне до топката. В 17-ата минута Урош Кабич отправи хубав удар, който бе избит в корнер от новия страж на Локомотив София - Бабакар Гай.

В 23-ата минута Димитър Митков шутира технично, но не уцели вратата на Войводина. В следващите минути Милошев стреля в стената от пряк свободен удар.

Три минути след почивката тимът от Нови Сад откри резултата чрез Вукчевич, който отблизо прати топката в мрежата на Локомотив София. Локомотив Сф отговори с неточен шут на Милошев в 53-ата минута отдалеч, а удар с глава на Димо Бакалов збе отразен от Лазар Царевич.

В 72-ата минута Владислав Милетич наказа грешка в защитата на българите и удвои от близка дистанция.
Резервата Илия Димитров пропуснаа най-добрага възможност за Локомотив Сф, след като ударът му с глава не намери вратата на Войводина.

Стартовите състави:

Локомотив София: 1. Бабакар Гай, 12. Бруно Франков, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев, 33. Алан Диас, 39. Антонио Вутов, 94. Юлиан Ненов, 13. Селсо Рапосо, 11. Карлос Франка, 45. Димитър Митков, 15. Лука Иванов

Войводина: 25. Царевич, 15. Йеличич, 18. Антониевич, 30. Букинач, 14. Милетич, 22. Буснич, 34. Коканович, 99. Вукчевич, 70. Кабич, 31. Ковачев, 19. Милошевич