Локомотив София и Ботев Враца завършиха 1:1 в мач 33-ия кръг в efbet Лига. Симеон Мечев изведе домакините напред в 31-ата минута, Спас Георгиев изравни 4 минути по-късно. Така Локомотив София вече има 33 точки и заема 12-ото място в класирането. Ботев Враца остава в опасната зона на 15-то място с 29 точки.

И двата отбора играха доста предпазливо, особено през втората част. Веднъж гредата помогна на гостите, които в края можеха да си тръгнат с трите точки, но Спас Георгиев пропусна от отлична позиция. "Червено-черните" завършиха мача с 10 души, след като в добавеното време капитанът Красимир Милошев получи втори жълт картон и бе изгонен.
Гостите влязоха по-добре в двубоя и можеха да поведат още в 6-ата минута. Капитанът Браян Переа проби през центъра и елегантно изведе Марко Мажуга сам срещу вратаря. Ударът на французина обаче бе майсторски спасен от Александър Любенов. В 20-ата минута отново Переа влезе в ролята на подавач, този път към Спас Георгиев, който обаче шутира твърде неточно.

Футболистите на Локомотив Сф удариха първи. В 31-ата минута Симеон Мечев майсторски изведе Стив Траоре на левия фланг. Крилото напредна и пусна към близката греда, където Кевин Маи от втори опит успя да продължи към нратарското поле. Там вече бе Симеон Мечев, който отблизо нямаше как да сгреши - 1:0.

Отговорът на футболистите на Христо Янев не закъсня. В 35-ата минута Мартин Смоленски отклони центриране от левия фланг към Спас Георгиев, който с премерен удар с десния крак не остави шансове на вратаря на столичани - 1:1. Това бе първи гол на врачани на стадиона в столичния квартал "Надежда" от 2011 г.

Последната възможност през първата част бе за домакините, но вратарят Красимир Костов спаси удар на Кевин Маи.

Второто полувреме започна с по-активна игра на футболистите в "червено-черно", като много деен по десния фланг бе Стефан Ламбезе. Именно той можеше да вкара малко случаен гол, след като негов опит за центриране в 55-ата минута срещна напречната греда на вратата на Краси Костов.

Четвърт час преди края на редовното време Браян Переа пробва от дистанция да изненада Любенов, но той изби майсторски влизащата под гредата топка. В 81-ата минута гостите получиха право да изпълнят фал пред наказателното поле, но ударът на Мартин Ачков премина над напречната греда. В ответната атака подобна възможност се откри и пред Локомотив, който заложи на заучено изпълнение, но не се справи добре. Резервата Калоян Кръстев в 87-ата минута с отлично обръщане в наказателното поле си откри коридор за стрелба, но шутира слабо и не затрудни Костов.

Спас Георгиев можеше да донесе трите точки на Ботев Враца, след като минута преди края бе намерен от Дани Генов непокрит в близост до вратата на Любенов. Ударът му от въздуха обаче профуча далеч от целта. В добавеното време на срещата Красимир Милошев си изкара умишлено втори жълт, изритвайки топката при спряна игра, и бе изгонен. Така той ще бъде наказан само за 1 мач и ще е на линия за решаващия двубой с Пирин в последния кръг.

FT /   ЛОКОМОТИВ СФ - БОТЕВ ВРАЦА 1:1