Локомотив Пловдив постигна първа пролетна победа, след като надви Локомотив София с 1:0 у дома в "железничарско" дерби. Срещата беше от 21-ия кръг на еfbet Лига. Единственото попадение в мача вкара Ерик Сорга малко преди да измине час игра. Това бе и първи гол за "смърфовете" след подновяването на сезона.

С успеха възпитаниците на Александър Томаш донякъде измиха срама от тежката загуба с 0:5 от Арда в Кърджали в миналия кръг. "Червено-черните" допуснаха първо поражение през пролетта, след като до момента бяха регистрирали две равенства.

Домакините бяха по-активният отбор на "Лаута" и създадоха няколко добри възможности за гол, но с пропуски се отличиха Ерик Сорга, Матеус и Джовани. Столичани пък можеше да стигнат до изравнителен гол дълбоко в добавеното време, но Станислав Костов пропусна да се разпише.

С успеха пловдивчани събраха 37 точки и заемат 4-о място във временното класиране. Столичният Локомотив е 9-и с 28 точки.

startphoto.bg
100 снимки

Първата по-интересна ситуация в двубоя беше в 3-ата минута. Джовани овладя топката в средата на терена и намери Димитър Илиев. Капитанът на "смърфовете" пусна извеждащ пас за Бабакар Дион, който отправи удар от около 13-14 метра, но не затрудни Бубакар Гайе. В 9-ата минута домакините разиграха в наказателното поле, като Дион центрира, а Джовани опита удар от движение, който беше блокиран от защитник на "червено-черните". Кълбото се озова в Петър Витанов, чийто шут от около 15 метра мина високо над вратата.

Минута по-късно Димо Бакалов падна в наказателното поле след съприкосновение с Тодор Павлов. Главният рефер Никола Попов даде сигнал играта да продължи, след което ситуацията дълго беше преглеждана от ВАР, но наказателен удар не беше отсъден.

В 23-ата минута защитата на гостите изби центриране отляво. Топката се озова в Ерик Сорга, който успя да се завърти и от границата на наказателното поле да отправи удар, който не затрудни Гайе. Три минути по-късно Джовани проби отляво, влезе навътре и опита фалцов удар, но вратарят на "червено-черните" изби.

В 28-ата минута Юлиан Ненов шутира от пряк свободен удар от около 20 метра, но над вратата. В 36-ата минута гостите получиха възможност да контраатакуват. Карлос Франса получи извеждащ пас, напредна с топката, справи се с двама защитници и отправи удар в близкия ъгъл, който излезе в аут. Беше отсъдена засада на бразилеца, но повторенията показаха, че той е в своята половина в момента на паса.

Минута след това Джовани отново проби отляво, мушна топката между краката на Красимир Милошев, но ударът му след това мина високо над вратата. В 44-ата минута Йосип Томашевич отправи силен удар от границата на наказателното поле, но топката мина опасно над вратата.

В 53-ата минута за пореден път Джовани направи пробив отляво и опита техничен удар, който не намери целта. Малко след това Матеус опита шут от далечна дистанция, а след рикошет домакините стигнаха до корнер.

В 58-ата минута "смърфовете" поведоха. Джовани със страхотен пас изведе Петър Витанов в наказателното поле. Халфът опита удар, който мина между краката на Гайе, който успя да закачи топката, но не и да я избие, а от това се възползва Ерик Сорга, който от 1-2 метра засече във вратата с дебютния си гол за тима - 1:0.

В 79-ата минута Гайе спаси отбора си от ново попадение. Петър Витанов получи от Джовани и шутира от дузпата, но гамбийският национал се справи и изби. В 86-ата минута Матеус проби отдясно, влезе навътре и се справи с двама защитници на гостите, след което отправи удар, който профуча покрай вратата на Гайе. Три минути по-късно Тодор Павлов отправи удар с глава след центриране от корнер. Топката обаче мина над вратата.

В четвъртата минута на добавеното време Селсо Рапосо получи отдясно и намери в наказателното поле Станислав Костов, който отправи удар от движение, но топката профуча опасно над вратата.

Локомотив Пловдив - Локомотив София 1:0

1:0 Ерик Сорга (58)

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус да Силва, 34. Петър Витанов (83 - 33. Георги Каракашев), 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев /к/, 7. Бабакар Дион (90 - 20. Милош Петрович), 9. Ерик Сорга (90 - 6. Христо Иванов), 10. Джовани (85 - 19. Денислав Александров)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 33. Георги Каракашев, 19. Денислав Александров, 11. Ивайло Димитров, 20. Милош Петрович, 6. Христо Иванов, 21. Аксел Велев, 91. Петър Андреев

Треньор: Александър Томаш

Локо Сф: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана, 94. Юлиан Ненов, 26. Красимир Милошев /к/ (74 - 13. Селсо Рапосо), 8. Мартин Райнов, 70. Димо Бакалов (63 - 70. Димо Бакалов), 15. Лука Иванов, 11. Карлос Франса

Резерви: 88. Жарко Истатков, 89. Матеус Роча, 21. Станислав Костов, 3. Марио Петков, 13. Селсо Рапосо, 18. Християн Чипев, 18. Теодор Иванов

Треньор: Станислав Генчев

Ж.к.: Пиер Зебли, Йосип Томашевич (Локо Пд)

Съдия: Никола Попов

Стадион: "Локомотив"