Локомотив Пловдив нанесе звучен шамар на столичния Славия и го срази с 3:0 в предпоследен мач от 14-ия кръг на родната efbet Лига. На фона на силния мач отстрана на „белите“ през седмицата, когато сразиха Левски, то този път футболистите на Златимир Загорчич не успяха да се противопоставят на „смърфовете“, които победиха със сравнителна лекота своя съперник.

Светослав Вуцов си отбеляза неволен автогол в 30-ата минута, когато Христо Попадийн изчисти топката в гърба му, а в 49-ата Димитър Илиев покачи аванса на „черно-белите“, за да може Бабакар Дион да оформи крайния резултат в 72-ата минута.

Успехът изстреля Локо Пловдив в Топ 3 на родния футболен елит, като отборът има 28 точки, колкото има и вторият ЦСКА, но „червените“ имат мачове пасив спрямо тима, воден от Александър Томаш.

Славия пък остана на седмата позиция с 24 точки, на шест от върха в родния шампионат.

Мачът стартира с натиск от домакините, които можеха да открият в четвъртата минута. Тогава Димитър Илиев комбинира с Петър Витанов в наказателното поле, а юношата на ЦСКА отправи изстрел към вратата на Вуцов, който спаси. В осмата Славия направи кошмарен пропуск. Галин Иванов комбинира с Камено Нгуена в наказателното поле на домакините. Той даде успореден пас към Кристиян Добрев, който от три-четири метра не успя да прати топката във вратата на Локомотив.

В 12-ата Кемело Нгуена стреля фротално към вратата на Хоркаш, но ударът му не намери очертанията.

start-photo.bg
46 снимки

След 30 минути игра Локо Пловдив откри резултата.  Домакините реализираха попадение, след като Светослав Вуцов спаси удар с гърдите си и топката отиде към Мартин Паскалев. Той отправи мощен удар, а Христо Попадийн спря топката преди да влети в мрежата на Славия, но я прати в гърба на Вуцов, след което кълбото вече се озова в столичната врата за 1:0 за "смърфовете".

Минута преди края на първата част Нгуена шутира отляво към вратата на Локо, но Хоркаш спаси.

Домакините реализираха втори гол със старта на втората част, след като Карагарен се пребори вляво за топката и я пусна към Джовани. Той напредна и не показа егоизъм, подавайки встрани за Димитър Илиев, който нямаше как да пропусне на празна врата - 2:0.

В 54-ата Джовани пусна топката към тичащия вляво Йосип Томашевич, но центрирането на левия бранител на Локо Пловдив за Димитър Илиев беше доста неточно. Седем по-късно Йосип Томашевич отправи много силен удар към вратата на Вуцов, но младият вратар на Славия отрази удара на левия защитник. Секунди след това Локо поиска дузпа за игра с ръка на Венцислав Керчев, но централният защитник на "белите" беше я прилепил до тялото си, което не даде повод на Гинчев да посочи бялата точка.

В 72-ата добрата игра на пловдивчани се овенча с трети гол. Димитър Илиев изведе перфектно Бабакар Дион, след като беше с гръб към вратата на Славия, а Дион провря топката между краката на Вуцов за 3:0.

В 79-ата  Преслав Боруков проби отляво в наказателното поле на Славия и комбинира с Карагарен, който стреля с десния крак, ала прекалено леко, за да затрудни Вуцов.