Локомотив Пловдив победи с 2:1 столичния Септември в първи мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Матеус Да Силва откри в 43-ата минута, а в 58-ата минута Джовани удвои след прекрасен пробив и майсторски завършващ удар. Попадението на бразилеца бе като за учебник и стопли замръзналите фенове на "Лаута". Резервата на гостите Валентин Йосков намали в 81-ата минута след грешка на вратаря Динко Хоркаш. Успехът позволи на Локомотив Пд да измести Левски от четвъртото място в класирането преди утрешния мач на "сините" с Локомотив София.
Мачът започна доста динамично и още в 3-ата минута домакините пропуснаха да поведат. Защитата на столичани не се справи с хубаво центриране на Матеус Да Силва отдясно и направо подари топката на Бабакар Дион. Вратарят Димитър Шейтанов обаче предвидливо скъси дистанцията и не позволи да бъде преодолян. В следващите минути двата отбора си размениха по един неточен удар чрез Мартин Петков и Матеус. В 13-ата минута Джовани опита да изненада Шейтанов от малък ъгъл, но вратарят се справи.

Локомотив Пд Септември

източник: sofascore.com

В 20-ата минута пловдивчани отново бяха спрени от Шейтанов, който спаси опасен шут на Петър Витанов от дъгата пред наказателното поле. Отбитата топка бе посрещната от Ерик Сорга, чийто удар срещна лявата греда, но се оказа, че е бил и в положение на засада. Септември организира добра атака в 38-ата минута, при която Мартин Ачков центрира успоредно на голлинията, а Влатко Стояновски отклони технично, но твърде слабо, за да затрудни вратаря Динко Хоркаш.

Две минути преди почивката по-активната игра на домакините даде резултат. Джовани пусна отличен пас към Матеус, който избяга зад гърба на Ачков и с  прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на  Шейтанов - 1:0.

Септември започна втората част с една пормяна в състава - на мястото на Симеон Александров се появи Себастиан Якубяк. Въпреки това домакините продължиха да бъдат по-активни и играта се водеше предимно в половината на столичани. Хубав фалцов удар на Джовани в 53-ата минута бе избит в корнер от вратаря Шейтанов.

Логичното се случи в 58-ата минута, когато Локомотив удвои преднината си след контраатака по учебник. Динко Хоркаш хвърли топката към Джовани, който с дрибъл спечели почти половин терен, преодолявайки двама футболисти на съперника. Двойно подаване с Димитър Илиев пък го изведе очи в очи с Шейтанов и за бразилеца вече бе детска игра да прати топката в мрежата на Септември - 2:0.

В 65-ата минута Септември изпусна страхотен шанс да се върне в мача. Динко Хоркаш боксира топката в главата на Ерик Сорга и тя отиде право на крака на Константин Чешмежджиев. От няколко метра обаче защитникът не успя да уцели опразнената врата.

В 81-ата минута Септември намали изоставането си след груба грешка в защитата на домакините. Динко Хоркаш излезе на границата на наказателното поле, но не се разбра с Тодор Павлов и двамата се сблъскаха. Това позволи на Валентин Йосков да вкара топката в опразнената врата - 2:1.

В 88-ата минута Хоркаш отново сбърка, изпускайки топката, но за негов късмет този път до гол не се стигна. В добавеното време пък Георги Каракашев изпусна да направи победата на Локомотив по-убедителна, след като шутира отблизо право във вратаря Шейтанов.

ЛОКОМОТИВ ПД - СЕПТЕМВРИ 2:1

1:0 Матеус Да Силва (43)
2:0 Джовани (58)
2:1 Валентин Йосков (81)