Локомотив София записа първа победа в efbet Лига от края на септември насам. „Червено-черните” надвиха с 2:0 Арда на Националния стадион „Васил Левски” в среща от 19-ия кръг. Точни за успеха бяха Матеус Дуарте (16) и Селсо Рапосо (34).

Локомотив София Арда

източник: sofascore.com

„Железничарите” бяха по-добрият отбор през целия мач и заслужено се поздравиха с успех за край на годината. Тимът на Иван Колев събра 18 точки и ще зимува на 12-о място във временното класиране. Кърджалийци са 9-и с три точки повече.

Антон Узунов
39 снимки

Домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар отдясно на наказателното поле в 6-ата минута. Александър Александров центрира остро, а Пламен Крачунов опита удар с глава, който обаче беше блокиран от Слободан Рубежич. По-доброто начало на домакините даде резултат в 16-ата минута. Тогава Върджил Пинсон центрира на далечна греда от корнер. Защитата на Арда не се ориентира добре и Матеус Дуарте с глава прати топката във вратата.

В минутите след попадението играта се водеше основно в центъра на терена. Двата отбора трудно създаваха нещо интересно пред противниковата врата. В 32-ата минута Спас Делев проби отдясно и центрира остро по земя за Иван Тилев, но халфът не успя да достигне до топката.

Минута по-късно "железничарите" организираха бърза контраатака. Матеус намери бързия Александров отляво. Крилото проби и центрира в наказателното поле, където Давид Кики изпусна Селсо Рапосо и португалският бек от няколко метра от трудна позиция прати топката във вратата.

Арда можеше да се върне в мачя в 40-ата минута. Делев получи отдясно и потърси Тилев на далечната греда. Халфът обаче от около два метра не успя да играе с топката.

Първата добра възможност през втората част се откри пред Матеус. Бразилецът отново стреля с глава след центриране от корнер, но този път неточно. В 63-ата минута столичани можеше да решат всичко в срещата. Пинсон намери оставения непокрит в наказателното поле Александров. Крилото от 2-3 метра отправи удар с глава, но право в Караджов, който спаси.

Девет минути по-късно Арда отправи първия си точен удар във вратата. Делев проби отдясно, навлезе навътре и намери Румен Руменов пред наказателното поле. Халфът шутира, но не успя да затрудни особено Александър Любенов. В добавеното време на мача Любенов се справи с удар с глава на Тонислав Йорданов.

Локо Сф – Арда 2:0

1:0 Матеус Дуарте (16)

2:0 Селсо Рапосо (33)

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев /к/, 22. Владимир Семерджиев (77 - 2. Стойчо Атанасов), 89. Матеус Дуарте, 58. Октавио (90 - 11. Раел Лолала), 7. Александър Александров (87 - 10. Валентин Николов), 93. Върджил Пинсон

Резерви: 1. Цветомир Витков, 10. Валентин Иванов, 15. Лука Иванов, 9. Мохамед Бухмиди, 11. Раел Лолала, 2. Стойчо Атанасов, 14. Християн Чипев

Треньор: Иван Колев

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев /к/, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов (70 - 29. Георги Атанасов), 18. Слободан Рубежич, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев (61 - 98. Тонислав Йорданов), 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков (61 - 19. Румен Руменов)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 20. Алтан Якуб, 27. Николай Горанчев, 29. Георги Атанасов, 98. Тонислав Йорданов

Треньор: Славко Матич

Ж.к. Селсо Рапосо, Стойчо Атанасов (Локо Сф); Слободан Рубежич, Милен Стоев, Христо Иванов (Арда)

Съдия: Георги Димитров

Стадион: „Васил Левски”