Отборите на Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 не успяха да се победят и вкарат попадения и завършиха наравно – 0:0, в отложен мач от първия плейофен кръг от efbet Лига. Равенството не позволи на „смърфовете” да узаконят второто си място в крайното класиране, като тимът все пак увеличи преднината си пред третия ЦСКА с четири точки. Локо е с 60 пункта, а „червените” са с 56 и мач по-малко.

Тимът на ЦСКА 1948 пък акумулира 41 точки в своя актив. Големият акцент в срещата е върху Даниел Наумов, след като стражът на столичани улови топката при изпълнение на дузпа от Димитър Илиев и на практика спаси точката за своя тим. В края на срещата пък Ангел Лясков от гостите бе изгонен след бързи два жълти картона.

Срещата стартира в много добро темпо, като и двата отбора имаха разноо бразни нападения в първите минути. След 14 минути игра Бирсент Карагарен бе изведен сам срещу Даниел Наумов, който събори играч на Локо Пловдив в наказателното поле на ЦСКА 1948 и реферът Железов посочи бялата точка след съвета от ВАР. Димитър Илиев насочи топката в долния десен ъгъл на вратата, където се хвърли и Наумов, който улови топката дори.

В 23-ата пък гостите стигнаха до добра възможност, след като Ивайло Климентов отляво опита пас към Димитър Митков, ала Илко Пиргов излезе и улови току тя преди да стигне до нападателя на ЦСКА 1948. В 28-ата минута "смърфовете" реализираха гол чрез Георги Минчев, но той бе отменен след намесата на ВАР. Съдиите от ВАР видяха нарушение при удара с глава на Минчев спрямо Симеон Петров и попадението бе учудващо отменено. В 35-ата минута пък Георги Минчев отгира с глава към вратата на ЦСКА 1948, а ВАР-реферите разгледаха дали Мартин Хайдаров от гостите играе с ръка, но в крайна сметка играта продължи.

Четири по-късно пък Конър Руан центрира отляво топката към Георги Минчев. Нападателят изпревари Димитър Пиргов и стреля с глава, но не отправи точен удар от сложната ситуация, макар да беше атрактивно изпълнението. В началото на втората част Карагарен засече перфектно центриране на Димитър Илиев с глава, ала ударът му отлетя аут. Пет минути след подновяването на играта Георги Русев центрира превъзходно в наказателното поле на Локомотив за Митков, който обаче не успя да засече топката и пропусна златен шанс за попадение.

20 минути преди края на срещата гостите реализираха гол чрез Ангел Бастунов. Той овладя топката след отклоняване с глава от Димитър Митков и реализира, но след тази ситуация влезе в действие системата ВАР, която разчерта, че пръстите на Бастунов за зад последния бранител на Локомотив Пловдив.

При победа домакините ще си гарантират завършване за първи път на второто място в родния шампионат, с което ще си осигурят европейско участие от следващата кампания в новия турнир на УЕФА Лига на конференциите.

"Червените" от своя страна не могат да изместят Арда от четвъртото място, но е и малко вероятно Берое да ги изпревари, тъй като заралии имат точка по-малко, а им остава само гостуването на ЦСКА.

Стадион: "Локомотив", Пловдив

Главен арбитър: Валентин Железов

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 11. Конър Руан, 9. Бирсент Карагарен, 6. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 44. Николай НИколаев, 5. Дейвид Малембана, 19. Александър Иванов, 7. Момчил Цветанов, 20. Даниел Иванов, 15 Георги Мавродиев

Старши треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 3. Димитър Пиргов, 87. Симеон Петров, 25. Александър Александров, 8. Ивайло Климентов, 88. Мартин Хайдаров, 20. Ангел Бастунов, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 9. Димитър Митков

Резерви: 12. Никола Виденов, 24. Лазар Марин, 5. Михаил Минков, 90. Николай Ганчев, 28. Емануил Личев, 7. Марио Топузов, 27. Борислав Дамянов

Старши треньор: Тодор Киселичков