Локомотив Пловдив победи с 2:0 Берое в интригуващ сблъсък от 23-ия кръг на efbet Лига. Головете вкараха Преслав Боруков (81) и Бирсент Карагарен (90+2). Мачът бе белязан и с два червени картона - на Симеон Мечев (45) от гостите и Венсан Марсел (60). Реферът Георги Давидов показа и 7 жълти картона.

Локомотив Пд Берое

източник: sofascore.com

Двата отбора предложиха равностойни начални минути на двубоя, а първата опасност бе пред вратата на домакините. В 8-ата минута хитър пас на Симеон Мечев изведе зад защитата бързоногия Джонатан Перейра, който технично прехвърли излезлия напред вратар Лукас Рейдър, но топката премина над гредата. Десет минути по-късно Преслав Боруков опита да притесни Генадий Ганев с удар от дистанция, който обаче бе блокиран от защитник на гостите.
Центриране на Бирсент Карагарен в 26-ата минута от пряк свободен удар внесе смут в наказателното поле на Берое, но с общи усилия Алиун Фал и Стив Фуртадо изчистиха топката в ъглов удар. Отлично взаимодействие между Кийлън Лебон и Серкан Юсеин отляво изведе последния на стрелкова позиция в 34-ата минута. Макар и от малък ъгъл халфът на гостите не се поколеба да шутира под гредата, но Рейдър бе добре пласиран и изби в корнер.

В 40-ата минута Бирсент Карагарен мина като на парад между четирима бранители на Берое и опита шут близо до аутлинията, който обаче излезе в аут. Секунди преди почивката гостите останаха с 10 души, след като Симеон Мечев бе изгонен за втори жълт картон.

Очаквано домакините влязоха по-активно във втората част, но едва в 54-ата минута завършиха атаката си с удар. Изстрелът на Карагарен от границата на наказателното поле обаче мина покрай вратата на Ганев. Численото равенство на терена бе възстановено след час игра. Венсан Марсел влезе брутално в краката на Алиун Фал в средата на терена и след проверка с ВАР, реферът Георги Давидов му показа червен картон.

Домакините стигнаха до попадение в 81-ата минута, когато Преслав Боруков засече с глава центриране на Умараев от пряк свободен удар - 1:0. За тарана на Локомотив това бе първи гол с "черно-бялата" фланелка.

В добавеното време на мача Бирсент Карагарен сложи край на интригата с втори гол. Лошо изчистване на Петър Динков позволи на Петър Витанов да овладее токата и да я върне почти от аутлинията към забравения Карагарен. От границите на вратарското поле националът нямаше как да сгреши и с лекота направи 2:0.

ЛОКОМОТИВ ПД - БЕРОЕ 2:0

1:0 Преслав Боруков (81)
2:0 Бирсент Карагарен (90+2)

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Лукас Рейдър, 50. Йосип Томашевич, 20. Милош Петрович, 61. Райън Бидунга, 6. Емил Янчев, 7. Парвиз Умарбаев, 19. Александър  Василев, 9. Бирсент Карагарен, 10. Венсан Марсел, 14. Димитър Илиев - к, 99. Преслав Боруков

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Мартин Паскалев, 34.  Петър Витанов, 44. Христо Иванов, 39. Иван Сулев, 11. Ивайло Димитров, 15. Видол Сейменски
Треньор Александър Тунчев

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 20. Стив Фуртадо, 5. Сиам Бен Юсеф, 15. Георги Динков - к, 43. Джонатан  Перейра, 10. Серкан Юсеин, 16. Симеон  Мечев, 18. Давиде Мариани, 11. Алиун Фал, 8. Абубакар Тунгара, 21. Кийлън Лебон

Резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 6. Кевин  Тапоко, 77. Божидар Пенчев, 7. Даниел Генов, 3.  Мирослав Енчев, 99. Омар Камара