Отборите на Локомотив Пловдив и Берое завършиха при резултат 1:1 двубоя си от 21-ия кръг на efbet Лига. През първата част гостите бяха по-добрият отбор и заслужено поведоха с гол на Мартин Камбуров от дузпа. След почивката обаче Локо излезе преобразен и само късмета остави "смърфовете" с едно-единствено попадение в тяхна полза. Четвърт час преди края Парвиз Умарбаев също се разписа от бялата точка, за да оформи равенството на стадион "Локомотив".

Класирането в efbet Лига вижте ТУК!

Мачът стартира с добра възможност за домакините. Момчил Цветанов достигна до трудно подаване и с много усилия запази топката в игра, пращайки я към опразнената зона в наказателното поле. Оттам Бирсент Карагарен стреля напълно необезпокояван, но ударът му бе неточен. Берое отвърна с твърде лесен за спасяване удар на Стив Фуртадо.

Десетина минути по-късно Октавио засече центриране от корнер и продължи към далечната греда, където Алиун Фал отправи удар към вратата на Пиргов, но стражът опази мрежата си.

След половин час игра не кой да е, а Мартин Камбуров изведе Берое напред в резултата. Парвиз Умарбаев задържа Гаюс Макута и подари дузпа на старозагорци. Естествено, с изпълнението от бялата точка се нагърби Камбуров, който бе безпогрешен в реализирането на своя гол №249.

В началото на втората част "смърфовете" профукаха добър шанс за изравняване на резултата. Лукас Салинас шутира, но топката рикошира в Георги Ангелов и достигна до Георги Минчев, чийто удар бе лесно овладян от Генадий Ганев.

Антон Узунов
46 снимки

Локомотив заигра по-добре и няколко минути по-късно пропиляха още по-чиста ситуация. Момчил Цветанов напредна по фланга и пусна пас, успоредно на голлинията, който бе засечен от Лукас Салинас, но от изключително близка дистанция бразилецът прати кълбото над вратата.

В 76-ата минута в идентична ситуация с дузпата за "зелените", този път Октавио загуби индивидуалния сблъсък с Илич, след което му отне топката непозволено и подари дузпата на Локо Пд. Парвиз Умарбаев бе точен от бялата точка и с лекота върна паритета в двубоя.

В последните минути новото попълнение Паоло Уртадо разтресе гредата и пропусна да донесе победата на своя тим. Така "смърфовете" остават на третата позиция с 40 точки. Берое пък запазва петата си позиция с 33 пункта.

Локо Пд - Берое  КР 1:1
0:1 Мартин Камбуров (д.) 32'
1:1 Парвиз Умарбаев (д.) 77'