Левски победи Ал Насър с 2:1 в първата си зимна контрола. Срещата се игра в Дубай, където "сините" са на подготовка. Два гола за успеха вкара Марин Петков. Националът се разписа в 1-ата и 22-ата минути. За гранда от ОАЕ точен беше Раян в началото на втората част. Попадение на Келиан ван дер Каап беше отменено в 79-ата минута.

Станимир Стоилов заложи от първата минута на две от новите попълнение - Кристиан Димитров и Рикардиньо, а на почивката в игра влезе и третото такова - Асен Чандъров.

startphoto.bg
14 снимки

"Сините" откриха резултата още в първата минута. Филип Кръстев подаде към Илиян Стефанов, който намери Марин Петков, а той с шут с левия крак вкара за 1:0. В 7-ата минута Илиян Стефанов отправи удар с глава след центриране на Кръстев, но не намери очертанията на вратата.

В 14-ата минута Петрис изведе Петков по дясното крило, а той центрира в наказателното поле, където Рикардиньо стреля с глава, но вратаря на Ал Насър спаси. Шест минути по-късно Михайлов се намеси и спаси удар на Реян, който засече центриране отдясно.

В 22-ата минута Левски удвои аванса си. "Сините" се възползваха от лошо изчистена топка от вратаря на домакините, Петков подаде към Стефанов, който му върна и футболистът с №88 от дузпата се разписа за 2:0. Четири минути след това Уелтън проби отляво и намери Стефанов, който шутира от около 11 метра, а вратарят на арабите спаси. След това Рикардиньо извърши нарушение срещу стража.

На почивката Станимир Стоилов направи шест смени. В игра влязоха Пламен Андреев, Цунами, Асен Митков, Ноа Сонко Сундберг, Роналдо и Асен Чандъров, а местата си отстъпиха Николай Михайлов, Жереми Петрис, Андриан Краев, Хосе Кордоба, Уелтън и Илиян Стефанов.

В 48-ата минута Ал Насър върна едно попадение. Раян се разписа със силен шут, след като получи топката от Адел Таарабт. В 63-ата минута Рикардиньо беше заменен от Преслав Бачев, а малко след това Келиан ван дер Каап и Антоан Стоянов замениха Кристиан Димитров и Филип Кръстев.

В 79-ата минута гол на Левски беше отменен. Асен Митков центрира от корнер, а Сундберг отправи удар с глава. Вратарят на Ал Насър изби, а топката попадна във Ван дер Каап, който се разписа, но играч на "сините" е бил в засада и попадението не беше зачетено. Две минути по-късно Александър Божилов замени Марин Петков.

Така Левски стартира годината с победа, а следващата контрола на отбора е на 17 януари срещу руския Краснодар.

Левски - Ал Насър 2:1

1:0 Марин Петков (1)

2:0 Марин Петков (22)

2:1 Раян (48)

Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 30. Филип Кръстев, 88. Марин Петков, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо.

Ето и резервите: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 10. Ивелин Попов, 12. Дейвид Михалев, 16. Преслав Бачев, 18. Роналдо, 20. Асен Чандъров, 23. Ноа Сонко Сундберг, 27. Асен Митков, 41. Александър Божилов, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов