Левски победи Рига с 3:2 в контролна среща, играна в Дубай. Два гола за "сините" реализира новото попълнение Рикардиньо. Бразилецът се разписа в 55-ата и 76-ата минути. Латвийският вицешампион откри резултата в 20-ата минута, когато се разписа Георги Минчев от дузпа. Само три по-късно столичани изравниха чрез друг нов - Асен Чандъров. Халфът също беше точен от дузпа. Между двата гола на Рикардиньо играчите на Рига се възползваха от грешка на родния тим и стигнаха до 2:2.

На 25 януари двата отбора отново ще се изправят един срещу друг, а днешната проверка беше организирана, след като от Левски отмениха планираните контроли с руските Спартак Москва и Урал.

ПФК Левски
9 снимки

Това беше втори успех на отбора на Станимир Стоилов по време на лагера в Дубай, след като Ал Насър Дубай беше победен с 2:1. "Сините" регистрираха и една загуба - 2:3 от Ал Кувейт.

Рига поведе в 20-ата минута латвийският тим откри резултата от дузпа, а попадението реализира Георги Минчев.

Три минути по-късно "сините" изравниха. Столичният гранд също получи право да изпълни наказателен удар, след като Рикардиньо беше препънат в наказателното поле, а Асен Чандъров беше точен от бялата точка.

След половин час игра Уелтън напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Ивелин Попов засече, но не успя да намери очертанията на вратата. На почивката Станимир Стоилов направи само една смяна, пускайки в игра Пламен Андреев на мястото на Николай Михайлов.

В началото на второто полувреме Иля Коровотковс задържа Илиян Стефанов, за което получи втори жълт картон. Той обаче беше заменен от друг футболист на Рига ФК. В 55-ата минута Ивелин Попов пое топката след грешка на противников защитник и отправи удар, но топката срещна напречната греда.

Малко след това Попето центрира от корнер, а Рикардиньо засече с крак топката във вратата, като по този начин "сините" стигнаха до обрат в резултата.

След час игра на терена се появиха Патрик-Габриел Галчев, Филип Кръстев и Марин Петков. Те замениха Андриан Краев, Илиян Стефанов и Уелтън.

В 61-ата минута Кръстев проби с топка в крака, навлезе в наказателното поле, при което се свлече, търсейки дузпа. Главният рефер обаче му показа жълт картон за симулация. Малко по-късно Роналдо се озова на стрелкова позиция след пас на Попов, но ударът на бразилеца мина опасно покрай вратата.

Рига стигна до изравнителен гол в 73-ата минута. Тогава футболист в синьо сбърка в средата на терена, а това позволи на негов противник да излезе очи в очи с Пламен Андреев и да изравни резултата - 2:2.

В 76-ата минута Левски отново излезе напред в резултата. Втория си гол в мача вкара Рикардиньо. Бразилецът беше оставен сам в наказателното поле, получи от Роналдо и вкара за 3:2.

До края на мача в игра за "сините" влязоха Асен Митков, Антоан Стоянов и Преслав Бачев, като заменени бяха Роналдо, Ивелин Попов и Рикардиньо.

Левски - Рига ФК 3:2

0:1 Георги Минчев (20-дузпа)

1:1 Асен Чандъров (23-дузпа)

2:1 Рикардиньо (55)