Левски надви Берое с 2:1 в мач от 6-ия кръг на efbet Лига. Всички очи бяха вперени в Мартин Камбуров, който има цели 22 гола срещу "сините" и можеше да подобри рекорда на Петър Жеков именно на "Герена". Това обаче не бе вечерта на родния голмайстор, който почти не застраши вратата на Михайлов.

Головете за Левски бяха дело на Христофор Хубчев и Борислав Цонев. Между двете попадения "сините" останаха с човек по-малко, след като авторът на първия гол бе изгонен преждевременно. След час игра Кийлън Лебон върна едно попадение за гостите, но това бе крайно недостатъчно.

Антон Узунов
57 снимки

Началото бе спокойно и в първите 15-ина минути двата отбора си размениха по един безопасен удар извън очертанията.

В 18-ата минута "сините" пропиляха най-добрата си възможност до момента. След перфектна контраатака Георги Миланов подаде към Радослав Цонев, който адресира към Билал Бари, ала Бакер бе на точното място и се намеси.

След четвърт час игра Левски имаше още един шанс за откриване на резултата. Здравко Димитров напредна скоростно по левия фланг и след като се справи с противников футболист подаде към Борислав Цонев, който обаче бе изпреварен от стража на гостите.

В 31-ата минута попадението най-накрая бе факт. Радослав Цонев центрира към наказателното поле, където Христофор Хубчев се възползва от неразбирателството в зелената отбрана и с глава прати кълбото в мрежата на Бакер.

Само шест минути бяха необходими на Хубчев да се превърне от герой в антигерой, след като набързо си изкара червен картон и бе изгонен.

В края на първото полувреме обаче Борислав Цонев спаси положението, демонстрирайки класата си с истински снаряд от далечна дистанция, който се оказа неспасяем за стража на гостите.

Втората част стартира с шанс за гостите, след като Мартин Камбуров успя да изпревари Гьоко Зайков, но не и да нанесе удар към вратата на Михайлов.

В 64-ата минута Берое върна едно попадение чрез Кийлън Лебон, който стреля светкавично от границата на наказателното поле и с безкомпромисен удар върна своя тим обратно в играта. В последните минути темпото на игра спадна и мачът просто се доиграваше.

Берое така и не събра сили за нещо повече и записа третата си загуба от началото на сезона. Левски пък постигна втори успех през кампанията и вече има 6 точки в актива си.

Левски - Берое   КР 2:1
1:0 Христофор Хубчев 31'
2:0 Борислав Цонев 43'
2:1 Кийлън Лебон 65'