Левски победи Септември София с 3:2 в контролна среща, играна на „Герена”. Точни за „сините” бяха Георги Миланов (41-дузпа), 16-годишният Преслав Бачев (48) и Уелтън (57). В края на мача две попадения за гостите вкара Кристиян Иванов.

Неофициален дебют за столичния гранд направи синът на легендарния Христо Йовов – Кристиян. Младокът се включи добре, като първо нападаше отдясно, а след това заигра и зад нападателя.

Антон Узунов
72 снимки

Първата добра възможност се откри пред "сините" в 8-ата минута. Илиян Стефанов получи от Цунами в наказателното поле. Халфът отправи удар, който беше блокиран. В 20-ата минута Уелтън проби отляво и намери Георги Миланов пред наказателното поле. Халфът отправи удар, който обаче не затрудни Шейтанов. Малко след това бразилецът изведе Миланов сам срещу вратаря на гостите. Халфът преодоля стража на Септември, но не успя да шутира преди топката да излезе в аут.

В 37-ата минута гостите организираха контраатака. Божинов изведе Рамадан отдясно. Крилото напредна и върна към нападателя, който вместо да стреля се замота и потърси отново Рамадан, който беше в засада.

В 41-ата минута Цунами изведе Стефанов отляво в наказателното поле. Халфът падна в наказателното поле след леко съприкосновение с Чандъров, а главния рефер Димитър Буров мигновено посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Миланов, който с силен шут в десния ъгъл вкара за 1:0.

В 44-ата минута Цонев нахлу през центъра в наказателното поле и беше връхлетян от Асен Георгиев. Този път Буров прецени, че нарушението е в атака, макар че имаше основания да посочи бялата точка.

На полувремето Станимир Стоилов замени Билал Бари, който имаше настинка през последните дни, с Преслав Бачев. Именно младокът удвои аванса на Левски в 47-ата минута. Георги Миланов проби отдясно, стигна до аутлинията и опита центриране. Топката стигна до Цунами, който отправи удар от границата на наказателното поле, а 16-годишният нападател засече кълбото във вратата за 2:0.

Малко след това шут на Стефанов мина над вратата на гостите. В 57-ата минута преднината на "сините" стана класическа. Уелтън проби отляво и със силен удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл матира вратаря за трети път.

Две минути по-късно Пламен Андреев демонстрира завиден рефлекс на два пъти. След центрирания от корнер Рафаил Пърликов отправи удари с глава, който младият страж изби.

След час игра неофициален дебют за Левски направи синът на легендата на Левски Христо Йовов - Кристиян. Заедно с него в игра влязоха Александър Божилов, Ивайло Марков, Димитър Андонов и Марио Дадаков. В 69-ата минута Божилов получи от Марков и от десетина метра отправи коварен удар, който срещна гредата. Три минути по-късно Краев отне топката в центъра, напредна и отправи удар, който рикошира в играч на гостите и излезе в корнер. След неговото изпълнение Йовов стреля от далечна дистанция, но над вратата.

В 81-ата минута Симеон Александров овладя пред наказателното поле и отправи удар, който беше неточен. Малко след това "сините" организираха отлична атака. Васил Василев напредна отляво и намери Йовов. Младокът бе на отлична позиция, но реши на финтира защитник, при което топката му беше отнета.

В 86-ата минута Кристиян Иванов върна един гол за Септември. Нападателят отправи мощен удар от границата на наказателното поле, топката срещна горната греда и се оплете в мрежата на Андреев. В 90-ата минута Андреев и защитник в синьо не се разбраха, което позволи на Вълчинов да се озове сам на празна врата, но нападателят стреля в аут. Малко след това Кристиян Иванов вкара втори гол за Септември. Нападателят се разписа с удар от около 12-13 метра.

Левски - Септември София 3:2

1:0 Георги Миланов (41-дузпа)

2:0 Преслав Бачев (48)

3:0 Уелтън (57)

3:1 Кристиян Иванов (86)

3:2 Кристиян Иванов (90)

Левски: 1. Пламен Андреев /к/, 91. Драган Михайлович, 5. Келиан ван дер Каап, 4. Иван Горанов, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 14. Илиян Стефанов, 7. Георги Миланов, 17. Уелтън, 19. Билал Бари

Резерви: 99. Йоан Загоров (В), 31. Дейвид Михалев, 32. Божидар Костадинов, 34. Димитър Андонов, 35. Адриан Видинов, 36. Марио Дадаков, 37. Ивайло Марков, 38. Кристиян Йовов, 39. Стелиън Георгиев, 41. Александър Божилов, 42. Васил Василев, 45. Преслав Бачев

Септември: 12. Димитър Шейтанов, 22. Асен Георгиев, 5. Мартин Стойчев, 18. Красиан Колев, 4. Иван Арсов, 10. Асен Чандъров /к/, 8. Александър Тодоров, 9. Валери Божинов, 16. Кристиян Пешов, 23. Йоан Гаврилов, 7. Айкут Рамадан

Резерви: 1. Банков, 15. Пърликов, 17. Александров, 20. Узунов, 2. Манчев, 26. Г. Иванов, 24. Вълчинов, 13. Поледанков, 3. Джиков, 19. Бойчев, 25. К. Иванов