От Левски скочиха на главния съдия Волен Чинков след загубата с 1:2 от Локомотив Пловдив на „Лаута“.

26-кратните първенци негодуват от решението на арбитъра да назначи само 3 минути минимално добавено време на втората част, след като играта бе накъсвана многократно.

Ето какво пишат от Левски:

“На вниманието на Съдийската комисия и футболната общественост,

Обръщаме внимание на един тревожен факт, на който станахме свидетели по време на двубоя между „Локомотив“ (Пловдив) и „Левски“ на „Лаута“. На ваше разположение сме предоставили извадка от ситуации през второто полувреме, в които общото загубено време от смени и прекъсвания на играта за оказване на медицинска помощ е 12 минути. На фона на всичко това, главният рефер Волен Чинков назначи само 3 минути продължение на срещата. С това не искаме да оправдаем загубата на „Левски“, но искаме да обърнем внимание, че подобни плахи прояви на съдиите не помагат с нищо на футбола, след като само в рамките на последните дни в европейските клубни турнири станахме свидетели на огромни продължения при далеч по-малко накъсвания на играта.

Надяваме се искрено да бъдат взети мерки и съдиите да проявяват по-голяма смелост, независимо от резултата на терена!“