Левски победи Рапид Виена с 2:1 на стадион "Maxx Royal" в Белек. Австрийците поведоха чрез Таксиаркис Фунтас, но през втората част Филипе Нашименто възстанови равенството. Дълбоко в добавеното време Мартин Райнов донесе успеха на "сините".

Официален сайт на Левски
11 снимки

Треньорът на Левски Петър Хубчев направи три промени по състава си, в сравнение с предишната контрола срещу Пюник, спечелена с 3:2.

Под рамката застава Миалн Миятович за сметка на Николай Михайлов. В центъра на защитата мястото си отстъпва Мартин Райнов, а Холмар Ейолфсон ще си партнира с Нуно Рейш. Другата промяна е на върха на атаката. Дени Алар стартира срещу Пюник, но сега ще гледа поне първите 45 минути срещу бившия си клуб от пейката, а на негово място е поставен Станислав Костов.

"Сините" стартираха със самочувствие и се опитаха да атакуват вратата на австрийците с многоходови атаки. От своя страна Рапид разчиташе на контраатаки и дори при една от тях имаха възможност да създадат опасност, но защитата пред Милан Миятович хладнокръвно се справи и с бързо разиграваен изнесоха топката.

В 8-ата минута след бърза размяна на пасове Келвин Арасе излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе слаб и черногорският страж на "сините" улови. Постепенно Левски се прибра в своята половина и предприе по-дефанзивна игра. Рапид Виена упражни натиск, но отбраната пред Миятович не допускаше опасности пред вратата му.

Десет минути по-късно отново Арасе беше изпуснат от защитата на Левски и нападателят на виенчани стреля отблизо като топката мина покрай десния страничен стълб.

В средата на първото полувреме Нуно Рейш допусна неточност в наказателното поле и не успя да изчисти добре топката. От това се възползва Грахович, но ударът му бе много неточен и дори излезе в странично хвърляне.

В 26-ата минута Левски организира добра атака. Станислав Иванов подаде към Станислав Костов на границата на наказателното поле. Нападателят се освободи от защитник и стреля, при което Щребингер изби. Рапид веднага отговори с опасност пред вратата на "сините". Фунтас стреля от малък ъгъл, но Миятович бе покрил ъгъла си и спаси.

В 29-ата минута Арасе бе оставен непокрит в наказателното поле. Нападателят на австрийците стреля, при което се получи рикошет в крака на Живко Миланов и топката премина опасно покрай левия страничен стълб на Миятович.

Две по-късно Рапид откри резултата. Отбраната на Левски се пропука. Фунтас преодоля съпротивата на капитана Живко Миланов и остана очи в очи с Милан Миятович. Нападателят стреля, топката срещна тялото на черногорския страж и влетя в мрежата.

Веднага след попадението "сините" получиха фаул отляво на наказателното поле. Живко Миланов изпълни пряк свободния удар, но изстрелът му премина над вратата.

В 37-ата минута Рапид организира бърза контраатака чрез Калвин Арасе. Нападателят центрира в наказателното поле, където Фунтас засече отблизо, но Миятович спаси. Последва нова опасност след бързи комбинации на австрийците, но този път Симеон Славчев добре покри съотборниците си и изчисти в ъглов удар.

В 42-ата минута Милан Миятович показа добър рефлекс, спасявайки плътен удар на Шваб. Черногорецът се разтегна максимално и улови топката.

През тези първи 45 минути Левски не успя да упражни по-сериозен натиск и трудно се стигаше до опасни атаки. Трудна бе и комуникацията в предни позиции за тима на Петър Хубчев. Изолирани от играта останаха Паулиньо и Стайн Спиерингс, които не достигаха до комбинации със своите съотборници.

На почивката Петър Хубчев направи четири промени. Играта напуснаха Живко Миланов, Нуно Рейш, Кали Тиам и Станислав Костов. В игра се появиха Деян Лозев, Мартин Райнов, Франко Мазурек и Дени Алар.

Още в началото на втората част Фунтас стреля от дистанция и Миятович решително изби в ъглов удар. След изпълнението на корнера последва удар над вратата на "сините". По-късно в игра се появиха Здравко Димитров, Насиру Мохамед и Филипе Нашименто. Играта на "сините" отново не се получаваше.

В 55-ата минута Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и подаде към Нашименто, който стреля, но ударът му бе блокиран от защитник в зелено.

Три по-късно Иван Горанов центрира в наказателното поле. Защитник на Рапид не прецени топката и Насиру Мохамед го изпревари. Криолото на Левски веднага стреля, но покрай левия страничен стълб на вратата. Веднага след това след нова атака на "сините" Нашименто отправи удар над вратата.

В следващите минути в играта и на двата отбора присъстваха грешки в организиаренто на атаките.

В 72-ата минута удар на Ивайло Найденов бе блокиран и без проблеми уловен от стража на Рапид. Австрийците отговориха с опасен изстрел на Китагава покрай левия страничен стълб на Миятович.

В 75-ата минута отново последва решителна намеса на вратаря на Левски след изстрел отблизо на Шик.

В 77-ата минута Деян Лозев центрира остро в наказателното поле, Здравко Димитров бе задържан и главният съдия отсъди дузпа за "сините". Зад топката застана Филипе Нашименто и с точен изстрел в долния ляв ъгъл възстанови равенството.

Попадението окрили Левски и тимът започна да действа по-агресивно. В 82-ата минута Франко Мазурек проведе самостоятелна акция по границата на наказателното поле, но последвалият му изстрел бе блокиран от защитник на Рапид.

В 86-ата минута Филипе Нашименто центрира в наказателното поле, където Холмар Ейолфсон надскочи съперник и стреля с глава, но в ръцете на вратаря на виенчани.

В заключителните секунди на добавенето време португалецът центрира перфектно от ъглов удар и Мартин Райнов с глава донесе успеха на "сините" - 2:1.

Следващата контрола на Левски в Турция е на 4 февруари, вторник срещу националния тим на Узбекистан до 19 години

ЛЕВСКИ - РАПИД ВИЕНА 1:1