Отборът на Левски прекъсна една от най-негативните серии в историята си, побеждавайки тима на Хебър с 2:0 в мач от efbet Лига.

„Сините” на Станимир Стоилов записаха първа победа от цели 11 мача насам. Последният успех на столичани датираше от 8 октомври, когато се наложиха с 1:0 над Ботев Пловдив.

В герой за гостите от София се превърна Рикардиньо, който вкара и двете попадения, като по този начин откри головата си сметка за тима от стадион „Георги Аспарухов”.

start-photo.bg
97 снимки

Мачът започна по-добре за готите от София. Футболистите на Левски определено бяха по-активният тим на терена в първия четвърт част от двубоя и на няколко пъти успяха да затруднят Петър Дебърлиев на вратата на домакините. Цунами на няколко пъти проби опасно отляво и центрира много добре в наказателното поле, като при първия случай стражът на пазарджиклии улови, а при втория Рикардиньо се размина с топката.

При първия ъглов удар в мача Илиян Стефанов пробва далечен удар, а топката срещна тялото на защитник на Хебър. Гостите имаха претенции за игра с ръка, но реферът остана безмълвен и остави играта да продължи.

По-агресивната игра на Левски даде резултат в 18-ата минута, когато бе открит резултатът. След грешка при изнасянето на топката от страна на Хебър, Филип Кръстев открадна коженото кълбо и веднага комбинира с Рикардиньо отдясно. Бразилецът напредна в наказателното поле и стреля по диагонала в далечния ъгъл, оставяйки безпомощен вратаря на домакините. Само две минути след гола на Рикардиньо, отново той имаше шанс да удвои, но този път ударът му с глава от близка дистанция попадна в ръцете на Дебърлиев.

След гола Левски продължи да бъде по-опасния отбор на терена. Голмайсторът Рикардиньо имаше нови две отлични възможности да удвои преднината на своите, но в първия случай Дебърлиев спаси, а при втория изстрел топката мина встрани от вратата. Вратарят на домакините трябваше да се намесва решаващо и при далечен удар на Роналдо отляво.

След почивката домакините започнаха по-настоятелно и в първите няколко минути се настаниха трайно в половината на „сините”. Футболистите на Владимир Манчев обаче не успяха да застрашат сериозно Пламен Андреев.

В 54-ата минута Левски стигна до пряк свободен удар, но Филип Кръстев стреля крайно неточно над вратата. В следващата минута „сините” спечелиха пореден корнер пред вратата на Дебърлиев. След центрирането топката попадна в Сонко Сундберг, който от няколко метра стреля силно, но право в тялото на вратаря на Хебър.

В 74-ата минута „сините” удариха за втори път и до голяма степен предрешиха всичко в срещата. След центриране на Филип Кръстев от свободен удар, Сонко Сундберг едва успя да спаси топката да не напусне пределите на терена и върна към Цунами. Той стреля силно, но коженото кълбо срещна напречната греда. След това последва добавка на Рикардиньо, който успя да я прати зад голлинията, въпреки намесата на Камен Хаджиев.

В последния четвърт час двубоят се доиграваше, като домакините така и не успяха да затруднят сериозно Пламен Андееев.

FT • ХЕБЪР – ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Рикардиньо 18'

0:1 РИкардиньо 74'